iOS 14 ma otrzymać funkcję nagrywania połączeń

Nowe, duże wydanie iOS, które oficjalnie zostanie zaprezentowane już w tym miesiącu, ma wprowadzić funkcję nagrywania w aplikacji Telefon i FaceTime.

iOS 14 z obsługą nagrywania rozmów

Nie trzeba będzie już kombinować, aby nagrać połączenie w iPhonie. Społeczność skupiona wokół jailbreaka uzyskała grafikę, która zapowiada nową funkcję, mającą być częścią iOS 14. Użytkownicy iPhone’ów, którzy zainstalują aktualizację, otrzymają bowiem możliwość rejestrowania rozmów prowadzonych w aplikacji Telefon, a także w komunikatorze FaceTime.

Nagrywanie rozmów zostanie objęte ograniczeniami. Nie będzie można zarejestrować każdego połączenia, więc osoby ceniące prywatność nie będą musiały obawiać się, że rozmowa jest zapisywana, bez żadnego komunikatu. Udostępniony zrzut ekranu sugeruje, że funkcja będzie wyłącznie dostępna, gdy w ustawieniach iPhone’a wyraźmy zgodę na rejestrowanie rozmów.

(fot. ITHome)

Nie jest jasne, w jaki sposób Apple rozwiąże problem z nagrywaniem rozmów w przypadku urządzeń z Androidem. W końcu, jak przed chwilą wspomniałem, z opcji skorzystamy tylko jeśli zostanie ona włączona na obu iPhone’ach. Możliwe, że po prostu przed rozmową będzie pojawiał się stosowny komunikat lub ewentualnie funkcja będzie działać tylko w ekosystemie Apple.

Nawet jeśli firma Tima Cooka wprowadzi możliwość rejestrowania połączeń, to niekoniecznie będzie można z niej skorzystać w każdym kraju. Przykładowo, w Australii i Indiach rząd zakazał indywidualnym użytkownikom nagrywania rozmów.

Ponadto, mimo iż całość ma wymagać wyraźniej zgody ze strony drugiego rozmówcy, to i tak pojawiają się obawy związane z naruszeniem prywatności. Należy tutaj zaznaczyć, że Apple często chwali się, że prywatność użytkowników jest priorytetem. Niewykluczone więc, że finalnie nagrywanie połączeń nie trafi do finalnego wydania iOS 14.

iOS 14 – pozostałe zmiany

Oficjalna prezentacja iOS 14 planowana jest na 22 czerwca. Wówczas poznamy wszystkie najważniejsze nowości, a także zobaczymy, jak system operacyjny prezentuje się na iPhone’ach. Z obecnych przecieków wiemy, że aktualizacja nie wprowadzi rewolucji, ale nie zabraknie interesujących i wyczekiwanych zmian.

iOS 14 pozwoli korzystać z wybranych aplikacji bez instalowania ich, widżety mają trafić na ekran główny, dodany zostanie nowy ekran z aplikacjami, pojawi się opcja zmiany domyślnych aplikacji, a także zostaną wprowadzone usprawnienia w uwierzytelnianiu dwuskładnikowym.

Na koniec mamy dobrą wiadomość dla właścicieli iPhone’ów z zainstalowanym iOS 13. Podobno tegoroczne, duże wydanie iOS ma trafić na wszystkie urządzenia, które otrzymały „Trzynastkę”.

Polecamy również:

Najnowsze iPhone’y z zieleniejącymi ekranami

źródło: GizChina, ITHome