Najnowsze iPhone’y z zieleniejącymi ekranami

Problemy z przebarwiającymi się ekranami to zmora niektórych producentów smartfonów. Do tego grona właśnie dołączyło Apple, ale od razu uspokajamy, wygląda na to, że nie jest to problem natury sprzętowej.

Reklama

Pomocy, mój iPhone 11 zzieleniał po aktualizacji

Informacje o tym, jakoby smartfony iPhone 11iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max miały problemy z zieleniejącymi ekranami pojawiły się, jako pierwsze, w serwisie Reddit. Jeden z użytkowników opublikował zdjęcie, na którym ekran jego smartfona istotnie, nabrał brzydkiego, zielonego przebarwienia. Już po chwili pojawiły się komentarze świadczące o tym, że autor tematu nie jest jedyną osobą zmagającą się z tym problemem. Co ciekawe, zielone przebarwienie pojawia się co jakiś czas, po czym znika. Oznacza to, najprawdopodobniej, że z ekranami najnowszych iPhone’ów wszystko w porządku, a winowajca jest znany.

Reklama
iPhone z zielonym ekranem
fot. via Macrumors

Nie instalowałeś iOS 13.5? To jeszcze się wstrzymaj

Jako że problem z zielonym ekranem nie występował przed aktualizacją do iOS 13.5, a wszyscy, którzy zgłosili problem zainstalowali już najnowszą wersję systemu, wygląda na to, że za zielonym ekranem stoi błąd w najnowszym oprogramowaniu dla smartfonów Apple. Firma z Cupertino powinna w trybie natychmiastowym zająć się zdiagnozowaniem przyczyny problemu i wydaniem stosownej aktualizacji, usuwającej błąd w świeżo udostępnionej wersji systemu.

Testy testami, a bugi jak były, tak będą dalej

Mimo, że producenci prowadzą, na szeroką skalę, testy tworzonego przez siebie oprogramowania, problemy i niedociągnięcia zdarzają się niemal każdemu z nich. Niezależnie, czy mówimy o Microsofcie, Apple, Xiaomi czy innych gigantach technologicznych, praktycznie każdemu zdarzyło się wydać aktualizację, która przynosiła więcej problemów niż korzyści. Jest rzeczą zupełnie naturalną, że błędy mogą przytrafić się każdemu, jednak z pewnością nie pomagają w budowaniu zaufania konsumentów do marki.

Za sprawą problemów po aktualizacji oprogramowania, niektórzy użytkownicy, po zakupie danego urządzenia, od razu wyłączają wszystkie metody aktualizacji automatycznych, ponieważ uważają, że jedynie oprogramowanie, z którym sprzęt opuścił fabrykę, jest wystarczająco dopracowane. Mimo, że te obawy zazwyczaj nie są uzasadnione, a łatki wnoszą szereg usprawnień, strach przed tym, czy sprzęt będzie dobrze działał po aktualizacji jest u niektórych coraz silniejszy.

Pytanie do Was, szanowni czytelnicy, czy Wasze iPhone’y 11 również zzieleniały po aktualizacji?

Źródło: Macrumors, Reddit

   1. Skoro problem pojawił się po aktualizacji to najwidoczniej nie jest to wina hardwareu, tylko softwareu, czyli wina nikogo innego jak Apple:))
    No ale przecież jak już ktoś wspomniał Apple jest emejzing i nie możliwe, żeby coś oni skopali:)

  1. A co Ci da wymiana szmelcu na nowy, skoro winne jest oprogramowanie a nie wada wanego egzemplarza? Czytałeś w ogole treść newsa?

   1. Nie dotyka to wszystkich egzemplarzy. To mi da że dostanę nowy sprzęt z prawdopodobieństwem braku zieleni na ekranie. Czytałem treść.

    1. Nie prościej poczekać na aktualizację którą Apple wyda pewnie w ciągu kilku dni? Nie zdążysz nawet dokończyć zwrotu przez ten czas.

 1. Ta zieleń pojawiła mi się parę razy po przebudzeniu ekranu i po dosłownie 1-2 sekundach znikała. Byłem przekonany, że to wina true tone, które szybko korygowało kolory. Chyba trochę przesadzacie z dramatyzmem.

 2. problem występuje przy night shift. Zreszta to widać na zdjęciu w artykule. W moim 11 pro problem nie występuje wcale. `chociaż soft aktualny mam.

  1. A czego się spodziewałeś po iPhone.Zresztą większość Amerykańskich produktów jest przereklamowanych a marketing ostro bije na Polskich stronach.Dla mnie iPhone już od jakiegoś czasu nawet z najwyższym modelem może być tylko przedstawicielem średniej półki bo odstaje w wielu elementach od konkurencji.Już nawet do nagrywania filmów gdzie byli kiedyś najlepsi nie mogą nawet wbić się do pierwszej piątaki a nawet i pierwsza dziesiątka najlepszych Smartfonów pod względem nagrywania filmów będzie zaraz dla nich niedostępna.
   https://uploads.disquscdn.com/images/ed45fc8d841d2c0163139010127de596423842d169ff6bd2f0e9e6c3219fc741.gif

   1. Czyżby stabilizacja degradowała jakość filmów?Czy to przypadkiem nie Realmi x50 pro na którym wieszają psy za słabą jakość filmów i zdjęć?

    1. Popatrz na video gdzie iphony były bez gimbala ze stablizacją, prawda jest taka że tam jest dno – 4k w lekkim ruchu wygląda gorzej niż 720p. Większość youtuberów robi video z jakimiś drogimi gimbalami i tam wygląda to znośnie.

 3. Xiaomi za 1000 zł dostaje wadliwą aktualizacje i cały świat jedzie po „ciaomi” jak po szmacie, że nawet aktualizacji nie są w stanie zrobić dobrze. Apple daje ciała w aktualizacji, telefon za kilka tysięcy ma problem z wyświetlaniem odpowiednio kolorów, a wszyscy „spokojnie, następna aktualizacja to naprawi”… ludzie posiadacze Apple to jednak fanboye…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama