iOS 13 – włączenie trybu ciemnego pozytywnie wpływa na czas pracy

Dla wielu użytkowników najbardziej odczuwalną zmianą w iOS 13 jest tryb ciemny. Pozwala on na bardziej komfortowe używanie iPhone’a w nocy, a także może wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu.

iOS 13 i tryb ciemny

Jak już wielokrotnie pisałem, obecnie na rynku oprogramowania panuje trend wdrażania mroczniejszych kolorów. Dark Mode znajdziemy już w Windows 10, macOS Mojave i Catalina, a niedawno trafił również do Androida 10, iOS 13 i iPadOS. Ponadto, opcjonalny ciemny tryb dostępny jest w coraz większej liczbie aplikacji.

Reklama

W przypadku iOS 13 i iPadOS firma Tima Cooka dobrze odrobiła pracę domową. Ciemny motyw wygląda atrakcyjnie i został wdrożony we wszystkich elementach systemu operacyjnego. Dostępny on jest również w aplikacjach domyślnie instalowanych na iPhone’ach i iPadach, dzięki czemu całość prezentuje się spójne.

Warto włączyć systemowy Dark Mode w iOS 13

Niektórzy z pewnością już o tym wiedzą – przejście na ciemną stronę mocy zauważalnie wpływa na czas pracy iPhone’ów z ekranami OLED. Potwierdzają to testy wykonane przez PhoneBuff, które zostały udostępnione na YouTube.

W testach wzięły udział dwa iPhone’y XS. Oba były identycznie skonfigurowane, na każdym był zainstalowany iOS 13, a mechaniczne ramię wykonywało ten sam zestaw poleceń. Na pierwszym smartfonie włączony był systemowy Dark Mode. Z kolei drugi pozostał w trybie jasnym.

Na wideo wyraźnie widać, że z czasem poziom naładowania iPhone’a XS z jasnym motywem zaczął szybciej spadać. Trzeba zaznaczyć, że różnica jest naprawdę spora. Pod koniec testu, gdy drugi iPhone’a XS wyczerpał cały zapas zgromadzonej energii, model z aktywnym trybem ciemnym wciąż mógł pochwalić się akumulatorem naładowanym w 30%.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto włączyć ciemny motyw, to chyba otrzymał najlepszy argument. Tym bardziej, że iPhone XS nie jest jakimś długodystansowcem w kwestii czasu pracy. Oczywiście lepsze wyniki będą zauważalne na innych smartfonach Apple, szczególnie modelach wyposażonych w ekran OLED – iPhone X, iPhone XS Max, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max.

źródło: Engadget, PhoneBuff (YouTube)