smartfon iPhone 7
(fot. pexels.com)

Ciemny motyw w iOS 13 na pierwszych zrzutach ekranu

Nowe wydanie iOS zostanie oficjalnie zaprezentowane już w najbliższy poniedziałek podczas keynote tegorocznej konferencji WWDC. Jednak już dziś możemy zobaczyć, jak prawdopodobnie będzie prezentować się jedna z głównych nowości w iOS 13. Do internetu wyciekł bowiem zrzut ekranu przedstawiający ciemny motyw.

Tak wygląda wyczekiwany ciemny motyw w iOS 13

Grafika, która pokazuje wygląd ciemnego motywu w iOS 13, została dostarczona przez serwis 9to5Mac. Możemy na niej zobaczyć, jak po włączeniu Dark Mode prezentuje się główny ekran i wybrane aplikacje.

Reklama

Ciemny motyw w iOS będzie można włączyć z poziomu ustawień. Do tego pojawi się także odpowiedni przycisk w Centrum sterowania. Jak zauważa 9to5Mac, na ekranie głównym jedyną zauważalną zmianą jest ciemniejszy dock z aplikacjami. Możliwe, że Apple zdecyduje się wprowadzić nowy zestaw tapet, które zostaną przystosowane do ciemniejszego motywu.

Ciemny motyw w iOS 13. (fot. 9to5Mac)

Dark Mode pojawi się także w aplikacjach Apple. Niewykluczone, że firma z Cupertino porządnie odrobi pracę domową i ciemniejsze kolory będą na start dostępne we wszystkich autorskich apkach. Na udostępnionej grafice ciemny motyw pokazany jest na przykładzie aplikacji Muzyka i we wbudowanym narzędziu do edycji zrzutów ekranu.

Prawdopodobnie w aplikacji Muzyka, a także w pozostałych apkach, Apple zastosuje po prostu kolor czarny jako tło. Nie będziemy mieli do czynienia z ciemnoszarym kolorem, jak w przypadku oprogramowania Google. Powinni to docenić właściciele nowych iPhone’ów, które wyposażone są w wyświetlacz OLED.

Aplikacja Przypomnienia w iOS 13 (fot. 9to5Mac)

Druga grafika, którą podzielił się serwis 9to5Mac, pokazuje nową wersję aplikacji Przypomnienia. Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że Apple planuje jej odświeżenie. Zmiany będą wprowadzone w wersji na iOS (iPhone i iPad), a także w wydaniu na macOS. Zauważalnie przebudowany interfejs wygląda bardziej nowocześnie, ale czy lepiej – to już oceńcie sami.

Ciemniejszy motyw coraz popularniejszy

Jednym z widocznych trendów na rynku oprogramowania jest dodawanie Dark Mode. Ciemny motyw dostępny jest już w Windows 10, a także w macOS. W tym roku zostanie wprowadzony na smartfony wraz z Androidem Q i iOS 13. Ponadto, opcja włączenia ciemniejszych kolorów pojawia się w wybranych aplikacjach czy nawet na stronach internetowych, jak YouTube. Oczywiście Dark Mode możecie również włączyć na Tabletowo.pl.

Polecamy również:

Masz już iOS 12.3? Świetnie, to teraz pobierz jeszcze jedną aktualizację

źródło: 9to5Mac