(fot. pixabay.com)

Masz już iOS 12.3? Świetnie, to teraz pobierz jeszcze jedną aktualizację

Niecałe dwa tygodnie temu użytkownicy iUrządzeń otrzymali większą aktualizację iOS 12.3, która wprowadziła kilka nowych funkcji. No cóż, ponownie nie udało się uniknąć błędów i Apple dziś udostępnił zestaw poprawek do nowej wersji swojego systemu operacyjnego.

Kolejna mniejsza aktualizacja iOS

Po poważnej wpadce, czyli wydaniu naszpikowanego błędami iOS 11, Apple zapowiedziało znaczną poprawę jakości oprogramowania. Efekt prac mogliśmy zobaczyć we wrześniu 2018 roku, gdy udostępniony został iOS w wersji 12. Faktycznie ta wersja okazała się być całkiem udaną, a ponadto przyspieszyła pracę starszych iPhone’ów.

Reklama

Nowe MacBooki z ekranami OLED? Dostawcą ma być Samsung

Niestety, jednocześnie nie była pozbawiona drobniejszych błędów, które zmniejszały komfort użytkownika iPhone’ów i iPadów. Pierwsza paczka poprawek usuwała problem z ładowaniem niektórych iPhone’ów XS i łącznością z Wi-Fi. Kolejne paczki, wydawane do większych aktualizacji iOS 12 (tych podnoszących pierwszą cyfrę po kropce), eliminowały m.in. problem z przewijaniem zdjęć w aplikacji Wiadomości czy błąd, w którym na zdjęciach wysłanych z arkusza udostępniania mogły występować artefakty.

iOS 12.3.1 – lista zmian

Ponownie mamy do czynienia z zestawem drobniejszych poprawek do większego wydania iOS. Apple udostępniło aktualizację oznaczoną jako 12.3.1, której lista zmian przedstawia się następująco:

  • usuwa problemy w aplikacji Wiadomości, które mogły powodować wyświetlanie wiadomości od nieznanych nadawców na liście rozmów pomimo włączonego filtrowania nieznanych nadawców
  • usuwa problem w aplikacji Wiadomości, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie łącza Zgłoś jako niechciane w rozmowach z nieznanymi nadawcami.

Nowa wersja systemu powinna być już dostępna u wszystkich użytkowników. W celu ręcznego pobrania należy przejść do Ustawień, następnie wybrać Ogólne i kliknąć na pozycję Uaktualnienia.

Większe nowości dopiero w iOS 13

Naprawdę odczuwalne zmiany będą wprowadzone wraz z iOS 13, który zostanie zaprezentowany już za niecałe dwa tygodnie, podczas tegorocznej konferencji WWDC. Nieoficjalne informacje wskazują, że wśród głównych nowości znajdą się m.in. wyczekiwany Dark Mode, klawiatura na wzór SwiftKey, przebudowana aplikacja Zdrowie i usprawnienia w komunikatorze iMessage. Apple na początku czerwca pokaże również macOS 10.15, watchOS 6, a także tvOS 13.

Polecamy również:

Oto nowe MacBooki Pro. Topowy model z ośmiordzeniowym procesorem Intela

źródło: własne