Zapowiedź konferencji WWDC 2019 (fot. Apple)

Poznaliśmy termin konferencji WWDC 2019. Apple zaprezentuje na niej m.in. iOS 13 i WatchOS 6

Za niewiele ponad tydzień, 25 marca 2019 roku o godzinie 18:00 polskiego czasu, w Steve Jobs Theater odbędzie się Apple Special Event, podczas którego z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy m.in. nowego iPada 9,7″ (bezpośredniego następcę zeszłorocznego modelu) i iPada Mini 5. Koncern z Cupertino właśnie zapowiedział kolejne ważne dla siebie wydarzenie, WWDC 2019, i zdradził, na kiedy dokładnie je zaplanowano.

WWDC (Worldwide Developers Conference) to konferencja przede wszystkim dla deweloperów. Pierwszego dnia zawsze jednak odbywa się bardzo ważne wydarzenie, tzw. keynote, podczas którego producent prezentuje głównie nowe oprogramowanie, w tym kolejne wydania systemów iOS dla iPhone’ów i Padów oraz WatchOS dla Apple Watchy. Nowy sprzęt także czasem się pojawia, lecz nie w każdym roku (w 2018 na przykład nic nie pokazano z segmentu hardware).

Reklama

Możemy mieć pewność, że na WWDC 2019 Apple zaprezentuje m.in. iOS 13 i WatchOS 6. Pierwszy z ww. systemów trafi na iPhone’y i iPady, natomiast drugi na Apple Watche. Jeśli chodzi o smartfony, to póki co wszystko wskazuje na to, że aktualizację otrzymają iPhone’y 7 i 7 Plus, iPhone’y 8 i 8 Plus, iPhone X, iPhone’y XS i XS Max oraz iPhone XR. Na liście mogą się jednak znaleźć również iPhone’y 6S i 6S Plus, podobnie jak iPhone’y 6, 6 Plus i SE, ponieważ jej brak byłby zaskoczeniem. iPhone 5S najpewniej już jej nie dostanie.

Deweloperzy mogą rejestrować się na stronie WWDC 2019 do 20 marca 2019 roku. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest przynależność do Apple Developer Program lub Apple Developer Enterprise Program. Po zakończeniu rejestracji Apple losowo wybierze uczestników spośród wszystkich zgłoszeń (liczba miejsc jest bowiem ograniczona) i poinformuje ich o możliwości zakupienia wejściówki, która kosztuje 1599 dolarów, czyli tyle, co w poprzednich latach. Na programistów czeka wiele dedykowanych sesji, laboratoriów, specjalnych wydarzeń oraz spotkania ze specjalistami.

WWDC 2019 rozpocznie się 3 czerwca i potrwa do 7 czerwca 2019 roku włącznie. Pierwszego dnia odbędzie się tzw. keynote, na którym Apple zaprezentuje m.in. nowe wersje iOS i WatchOS.

Źródło: Apple