iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 13.6.1 i iPadOS 13.6.1 dostępne do pobrania. Apple usuwa poważne błędy

Właściciele iPhone’ów i iPadów otrzymali kolejną aktualizację systemu operacyjnego. iOS 13.6.1 i iPadOS 13.6.1 to przede wszystkim zbiór poprawek do wcześniej odkrytych błędów.

iOS 13.6.1 i iPadOS 13.6.1 – Apple naprawia błędy w iUrządzeniach

W połowie lipca została udostępniona prawdopodobnie ostatnia, większa aktualizacja dla iOS 13. Wersja oznacza jako 13.6 wprowadziła funkcję cyfrowego kluczyka, czyli rozwiązanie mogące zastąpić fizyczny kluczyk w samochodzie. Warto zaznaczyć, że obecnie opcja wspierana jest wyłącznie przez BMW i to tylko w modelach wyprodukowanych po 1 lipca 2020 roku. Użytkownicy otrzymali jeszcze dodatkowe opcje konfiguracji aktualizacji systemu, nowości w Apple News i kilka mniejszych usprawnień.

iOS 13.6.1 – aktualizacja
iOS 13.6.1 już dostępny (fot. Tabletowo.pl)

Natomiast wydany właśnie iOS 13.6.1 i iPadOS 13.6.1 nie wprowadzają nowych funkcji. Firma Tima Cooka skupiła się przede wszystkim na usunięciu błędów, mogących negatywnie wpływać na komfort korzystania z iUrządzeń. Brak nowości nie powinien dziwić – w końcu premiera finalnego wydania iOS 14 coraz bliżej.

Aktualizacja przede wszystkim:

  • Rozwiązuje problem polegający na tym, że niepotrzebne pliki danych systemowych nie były automatycznie usuwane, gdy na urządzeniu zaczęło brakować wolnego miejsca;
  • Naprawia problem z zarządzaniem temperaturą, który powodował, że niektóre wyświetlacze mogły mieć zielony odcień;
  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego powiadomienia w funkcji Exposure Notifications mogły być wyłączone dla niektórych użytkowników.

W celu pobrania aktualizacji, należy przejść do ustawień iPhone’a lub iPada. Następnie wybieramy Ogólne, klikamy na Uaktualnienia i pobieramy nową wersję oprogramowania. Na iPhonie 11 Pro musiałem pobrać około 110 MB – na innych urządzeniach rozmiar aktualizacji powinien być zbliżony.

iOS 14 już wkrótce, nowości można testować

Jak już wspomniałem, brak większych nowości w iOS 13.6.1 wynika ze zbliżającej się dużej aktualizacji. Nowy iOS w finalnym wydaniu powinien zostać udostępniony już jesienią.

Osoby, które teraz chcą sprawdzić zestaw szykowanych nowości, mogą dołączyć do programu publicznych beta testów. Warto pamiętać, że nie zaleca się instalowania iOS 14 beta na głównym urządzeniu, z którego korzystamy na co dzień. System może bowiem zawierać jeszcze sporo błędów.