(fot. BMW)

Aplikacja BMW Connected już gotowa na cyfrowy kluczyk Apple

Właściciele iPhone’ów, mogą już pobrać aktualizację aplikacji BMW Connected, która wprowadza funkcję cyfrowego kluczyka. Niestety, jeszcze z niej nie skorzystają.

Cyfrowy kluczyk Apple

Podczas tegorocznej konferencji WWDC, Apple zaprezentowało CarKey, czyli cyfrową wersję fizycznego kluczyka. Funkcja pozwala nie tylko otworzyć samochód, co zresztą było już możliwe z poziomu wielu aplikacji oferowanych przez producentów samochodów, ale również uruchomić samochód.

W przeciwieństwie do wspomnianych aplikacji, rozwiązanie Apple nie wymaga połączenia z internetem. Do komunikacji z samochodem wykorzystany jest moduł NFC, co w teorii powinno zapewnić większą wygodę i przede wszystkim sprawniejsze otworzenie samochodu. Wszystkie niezbędne informacje, umożliwiające potwierdzenie tożsamości użytkownika pojazdu, przechowywane są bowiem lokalnie w pamięci iPhone’a lub Apple Watcha.

Jedną z zalet cyfrowego kluczyka jest możliwość jego udostępnienia innym użytkownikom samochodu. (fot. Apple)

Pierwszą firmą, która zdecydowała się nawiązać współpracę z Apple, jest BMW. Oczywiście z czasem lista producentów oferujących obsługę cyfrowego kluczyka powinna zostać rozszerzona.

BMW Connected z obsługą CarKey

W App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji BMW. Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie zmian, wersja 10.8 wprowadza możliwość korzystania z cyfrowego kluczyka. Owszem, aplikacja jest już gotowa, ale właściciele Bawarek i tak nie skorzystają z nowej funkcji.

Po pierwsze, cyfrowy kluczyk wymaga iOS 13.6, a obecna stabilna wersja to 13.5.1. Po drugie, nowość musi być również wspierana przez samochód. Natomiast, jak informuje BMW, funkcja będzie dostępna w modelach wyprodukowanych po 1 lipca 2020 roku.

BMW Connected – funkcja cyfrowego kluczyka. (fot. Apple)

Kolejnym wymóg to posiadanie odpowiedniego modelu iPhone’a – XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max lub SE 2020. W przypadku smartwatchy na liście kompatybilnych urządzeń znalazł się tylko Apple Watch series 5.

Warto tutaj zaznaczyć, że aktualizacja BMW Connected jest niezbędna, aby móc korzystać z cyfrowego kluczyka. Cały proces utworzenia kluczyka w pamięci iPhone’a rozpoczyna się właśnie z poziomu aplikacji producenta samochodu. Dopiero po wykonaniu kilku kroków, użytkownik moża zapisać kluczyk w aplikacji Apple Wallet, zarówno na iPhonie, jak i Apple Watchu.