Aplikacja BMW Connected już gotowa na cyfrowy kluczyk Apple 18 BMW Connected

Aplikacja BMW Connected już gotowa na cyfrowy kluczyk Apple

Właściciele iPhone’ów, mogą już pobrać aktualizację aplikacji BMW Connected, która wprowadza funkcję cyfrowego kluczyka. Niestety, jeszcze z niej nie skorzystają.

Cyfrowy kluczyk Apple

Podczas tegorocznej konferencji WWDC, Apple zaprezentowało CarKey, czyli cyfrową wersję fizycznego kluczyka. Funkcja pozwala nie tylko otworzyć samochód, co zresztą było już możliwe z poziomu wielu aplikacji oferowanych przez producentów samochodów, ale również uruchomić samochód.

W przeciwieństwie do wspomnianych aplikacji, rozwiązanie Apple nie wymaga połączenia z internetem. Do komunikacji z samochodem wykorzystany jest moduł NFC, co w teorii powinno zapewnić większą wygodę i przede wszystkim sprawniejsze otworzenie samochodu. Wszystkie niezbędne informacje, umożliwiające potwierdzenie tożsamości użytkownika pojazdu, przechowywane są bowiem lokalnie w pamięci iPhone’a lub Apple Watcha.

Aplikacja BMW Connected już gotowa na cyfrowy kluczyk Apple 19 BMW Connected
Jedną z zalet cyfrowego kluczyka jest możliwość jego udostępnienia innym użytkownikom samochodu. (fot. Apple)

Pierwszą firmą, która zdecydowała się nawiązać współpracę z Apple, jest BMW. Oczywiście z czasem lista producentów oferujących obsługę cyfrowego kluczyka powinna zostać rozszerzona.

BMW Connected z obsługą CarKey

W App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji BMW. Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie zmian, wersja 10.8 wprowadza możliwość korzystania z cyfrowego kluczyka. Owszem, aplikacja jest już gotowa, ale właściciele Bawarek i tak nie skorzystają z nowej funkcji.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Po pierwsze, cyfrowy kluczyk wymaga iOS 13.6, a obecna stabilna wersja to 13.5.1. Po drugie, nowość musi być również wspierana przez samochód. Natomiast, jak informuje BMW, funkcja będzie dostępna w modelach wyprodukowanych po 1 lipca 2020 roku.

Aplikacja BMW Connected już gotowa na cyfrowy kluczyk Apple 20 BMW Connected
BMW Connected – funkcja cyfrowego kluczyka. (fot. Apple)

Kolejnym wymóg to posiadanie odpowiedniego modelu iPhone’a – XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max lub SE 2020. W przypadku smartwatchy na liście kompatybilnych urządzeń znalazł się tylko Apple Watch series 5.

Warto tutaj zaznaczyć, że aktualizacja BMW Connected jest niezbędna, aby móc korzystać z cyfrowego kluczyka. Cały proces utworzenia kluczyka w pamięci iPhone’a rozpoczyna się właśnie z poziomu aplikacji producenta samochodu. Dopiero po wykonaniu kilku kroków, użytkownik moża zapisać kluczyk w aplikacji Apple Wallet, zarówno na iPhonie, jak i Apple Watchu.