iOS 14
iOS 14 (źródło: Apple)

iOS 14 beta 4 dostępny dla wszystkich testerów. Nowy widżet TV i inne usprawnienia

Apple, po udostępnieniu wersji testowej dla deweloperów, wydało właśnie iOS 14 beta 4 i iPadOS 14 beta 4 dla wszystkich testerów. Wśród nowości można wymienić powrót API Exposure Notifications, a także nowy widżet aplikacji TV.

Nowa publiczna beta dostępna do pobrania

Poprzednia wersja beta, dostępna w ramach publicznych testów, wprowadziła szereg usprawnień w działaniu systemu i wyeliminowała część ze zgłoszonych błędów. Tym razem Apple skupiło się na mniejszych usprawnieniach i rozwoju już dostępnych funkcji.

Według informacji serwisu 9to5Mac, testerzy otrzymali identyczny zestaw zmian, który został wdrożony wraz z iOS 14 beta 4 skierowanym dla deweloperów. W związku z tym, wśród najważniejszych nowości należy wymienić:

  • Pierwsze testowe wersje nowego iOS nie pozwalały na korzystanie z Exposure Notifications, czyli API zaprojektowanego wspólnie przez Apple i Google, aby umożliwić aplikacjom firm trzecich śledzenie użytkowników. Celem jest zbieranie informacji i pomoc w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Po zainstalowaniu aktualizacji, odpowiednia funkcja powinna być już dostępna na iPhonie;
  • Technologia 3D Touch, która nie działała na poprzedniej becie, powinna być już dostępna we wspieranych urządzeniach Apple;
  • W sekcji widżetów, czyli jednej z głównych nowości w iOS 14, można już wybrać widżet aplikacji TV, zapewniający szybki dostęp do treści oferowanych w ramach usługi Apple TV. Do wyboru są trzy różne rozmiary;
  • Ulepszono wbudowaną, systemową wyszukiwarkę, która teraz ma zapewniać lepsze wyniki podczas wyszukiwania treści w aplikacjach i pytań wymagających pobrania danych z internetu.
iOS 14 beta 4 – widżet TV
Nowy widżet aplikacji TV (fot. 9to5Mac)

Nie zabrakło też mniejszych zmian w interfejsach wybranych aplikacji, czy innych drobnych usprawnień. Trudno obecnie wskazać, czy iOS 14 beta 4 działa lepiej od poprzedniej wersji i nie pojawiają się żadne, większe błędy.

iOS 14 beta 4 / iPadOS 14 beta 4 – jak dołączyć do testerów?

Osoby, które chcą sprawdzić iOS 14 i iPadOS 14, mogą dołączyć do programu publicznych testów. W tym celu należy wejść na stronę Apple Beta Software Program, wybrać interesujący nas system operacyjny i następnie postępować zgodnie z wyświetloną instrukcją.

Przed przystąpieniem do testów, warto pamiętać, że obecna wersja iOS 14 może jeszcze zawierać sporo błędów. W związku z tym, nie zaleca się jej instalacji na głównym urządzeniu, z którego korzystamy na co dzień.

Polecamy również: