Warianty Huawei Watch FIT 2
Roland Quandt i WinFuture

Huawei Watch Fit 2 zagrożeniem dla Xiaomi? Poznaliśmy specyfikację zegarka

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji dotyczących nowego smartwatcha od Huawei. Nowy Watch Fit 2 będzie dysponował bardziej pojemną baterią, a także większym i lżejszym wyświetlaczem. Czy zdoła podbić rynek?

Huawei Watch Fit 2 coraz bliżej

W internecie pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących nowego Huawei Watch Fit 2, który zastąpi popularny zegarek, będący jest w sprzedaży od 2020 roku. Nowy model będzie dysponował większym wyświetlaczem oraz bardziej pojemną baterią.

Premiera nowego smartwatcha od Huawei zaplanowana została na 18 maja. Będzie to nowy rozdział w historii marki, która liczy na odzyskanie nie tak dawnej popularności – przynajmniej w kategorii wearables.

Huawei_Watch_Fit_2
Huawei Watch Fit 2 (fot. Roland Quandt/WinFuture)

Zegarek będzie oferował przekątną ekranu 1,64 cala i powinien działać w rozdzielczości 336 x 480 pikseli. To spora zmiana w stosunku do zaprezentowanego w 2021 roku Watch Fit Mini, który mógł się pochwalić przekątną 1,47 cala. Smartwatch będzie już pracował na autorskim systemie operacyjny Huawei, którym jest Haromy OS 2.0.

Watch Fit 2 zaoferuje swojemu użytkownikowi ponad 100 trybów treningowych i będzie mógł mierzyć saturację krwi oraz jakość snu. Zegarek pozwoli również na monitorowanie poziomu stresu. Wszystko zasilane będzie baterią o mocy 292 mAh, która powinna zapewnić działanie zegarka przez dziesięć dni na jednym ładowaniu. Jego łączność z telefonem zostanie zapewniona przez Bluetooth 5.2.

Zegarek może zatem odpowiedzieć na wiele potrzeb osób zarówno chodzących na siłownię, jak i tych, które trenują wyczynowo na świeżym powietrzu. Jego waga pozwoli na swobodną jazdę na rowerze, ale również niczym nie skrępowane bieganie na bieżni, czy też podnoszenie ciężarów.

Ile będzie kosztował?

Cena nowego Huawei Watch Fit 2 w Europie powinna się zaczynać od około150 euro. Już w dniu premiery, zegarek będzie oferowany w trzech różnych wariantach: Active, Classic oraz Elite. Poszczególne odmiany Watch Fit 2 z pewnością będą miały odmienne bransolety, jednak czy będą również różnić się technicznie? O tym przekonamy się już za kilka dni.

Konstrukcja wygląda na przemyślaną, a zegarki od Huawei do tej pory były przyjmowane bardzo ciepło. Jednak czy okaże się ona bardziej opłacalna od ofert konkurencji, to pokaże dopiero czas.