Huawei P40 Pro colors colours kolory
Huawei P40 Pro (źródło: 91mobiles)

Huawei P40 – znamy datę premiery, już niedługo!

Pogłoski o premierze tegorocznych flagowców Huawei krążą po sieci już od dłuższego czasu. Teraz wydarzenie potwierdził sam producent, podając jednocześnie datę europejskiej premiery.

Nowe flagowce Huawei Mobile Services

Nieoficjalne informacje o najnowszych smartfonach Huawei mocno działają na wyobraźnię wszystkich miłośników technologii mobilnych. Flagowce z linii P40 tradycyjnie zostaną wyposażone we wszystko to, co topowy smartfon z Androidem mieć powinien. Wszystko, za wyjątkiem usług Google, które powoli zastępują autorskie technologie chińczyków – Mobilne Usługi Huawei. Te są konsekwentnie dopracowywane, a sklep AppGallery z dnia na dzień rośnie i oferuje nowe, przydatne programy znane ze sklepu Google Play. Najwyższej klasy podzespoły w połączeniu z szybkim i stabilnym systemem z pewnością znajdą drogę do serc i portfeli wielu chętnych na zakup nowego smartfona.

Przede wszystkim aparat

Tym, z czego słyną smartfony Huawei P, są rozwiązania fotograficzne opracowywane we współpracy z firmą Leica. Tegoroczne modele flagowe mają dysponować jeszcze bardziej zaawansowaną technologią, pozwalającą na uchwycenie fotografowanego momentu niezależnie od zastanych warunków świetlnych.

Zdjęcie wykonane Huawei P40. Podobno.

Premiera już niedługo

Podczas konferencji, na której zapowiedziano między innymi nowego Mate’a Xs czy odświeżonego Matebooka X Pro przedstawiciele Huawei zdradzili szczegóły odnośnie prezentacji flagowców serii P40. Ta odbędzie się już 26 marca w Paryżu. Zapewne właśnie wtedy poznamy szczegóły specyfikacji technicznej nowych modeli, ale też możliwości zaimplementowanego systemu operacyjnego czy sugerowane ceny, w jakich trafią do sprzedaży. Wypada zatem uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować odpowiednią ilość czasu, by w spokoju obejrzeć zapowiedź.

Huawei P40 Pro (fot. @OnLeaks @91mobiles)

Ale najpierw Lite

Do debiutu flagowych modeli serii P40 pozostał jeszcze ponad miesiąc, jednak z pewnością nie będzie to nudny czas oczekiwania. Wszystko z powodu premiery niżej pozycjonowanych smartfonów – P40 Lite oraz prawdopodobnie P40 Lite E. Te już niebawem, a i o samych smartfonach wiemy już sporo. Jeżeli plotki o cenie modelu P40 Lite się potwierdzą, będziemy mieli bardzo ciekawego średniaka w korzystnej cenie. Być może na ten sam zabieg producent zdecyduje się w przypadku droższych modeli. Cóż, poczekamy i przekonamy się.