Huawei P40 Pro colors colours kolory
Huawei P40 Pro (źródło: 91mobiles)

Huawei P40 – znamy datę premiery, już niedługo!

Pogłoski o premierze tegorocznych flagowców Huawei krążą po sieci już od dłuższego czasu. Teraz wydarzenie potwierdził sam producent, podając jednocześnie datę europejskiej premiery.

Nowe flagowce Huawei Mobile Services

Nieoficjalne informacje o najnowszych smartfonach Huawei mocno działają na wyobraźnię wszystkich miłośników technologii mobilnych. Flagowce z linii P40 tradycyjnie zostaną wyposażone we wszystko to, co topowy smartfon z Androidem mieć powinien. Wszystko, za wyjątkiem usług Google, które powoli zastępują autorskie technologie chińczyków – Mobilne Usługi Huawei. Te są konsekwentnie dopracowywane, a sklep AppGallery z dnia na dzień rośnie i oferuje nowe, przydatne programy znane ze sklepu Google Play. Najwyższej klasy podzespoły w połączeniu z szybkim i stabilnym systemem z pewnością znajdą drogę do serc i portfeli wielu chętnych na zakup nowego smartfona.

Huawei P40 - znamy datę premiery, już niedługo!

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Przede wszystkim aparat

Tym, z czego słyną smartfony Huawei P, są rozwiązania fotograficzne opracowywane we współpracy z firmą Leica. Tegoroczne modele flagowe mają dysponować jeszcze bardziej zaawansowaną technologią, pozwalającą na uchwycenie fotografowanego momentu niezależnie od zastanych warunków świetlnych.

Huawei P40 - znamy datę premiery, już niedługo!
Zdjęcie wykonane Huawei P40. Podobno.

Premiera już niedługo

Podczas konferencji, na której zapowiedziano między innymi nowego Mate’a Xs czy odświeżonego Matebooka X Pro przedstawiciele Huawei zdradzili szczegóły odnośnie prezentacji flagowców serii P40. Ta odbędzie się już 26 marca w Paryżu. Zapewne właśnie wtedy poznamy szczegóły specyfikacji technicznej nowych modeli, ale też możliwości zaimplementowanego systemu operacyjnego czy sugerowane ceny, w jakich trafią do sprzedaży. Wypada zatem uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować odpowiednią ilość czasu, by w spokoju obejrzeć zapowiedź.

Huawei P40 - znamy datę premiery, już niedługo!
Huawei P40 Pro (fot. @OnLeaks @91mobiles)

Ale najpierw Lite

Do debiutu flagowych modeli serii P40 pozostał jeszcze ponad miesiąc, jednak z pewnością nie będzie to nudny czas oczekiwania. Wszystko z powodu premiery niżej pozycjonowanych smartfonów – P40 Lite oraz prawdopodobnie P40 Lite E. Te już niebawem, a i o samych smartfonach wiemy już sporo. Jeżeli plotki o cenie modelu P40 Lite się potwierdzą, będziemy mieli bardzo ciekawego średniaka w korzystnej cenie. Być może na ten sam zabieg producent zdecyduje się w przypadku droższych modeli. Cóż, poczekamy i przekonamy się.