Huawei P30 Lite

Huawei P40 Lite będzie ZNACZNIE tańszy niż myśleliśmy (aktualizacja)

Pisząc o zapowiadanej prezentacji Huawei P40 Lite, którego specyfikację w większości już poznaliśmy, zwracaliśmy uwagę na istotny problem, z jakim może się zmagać ten smartfon – wysoka sugerowana cena detaliczna. Okazuje się, że być może wcale nie będzie aż tak źle.

Brak usług Google jednak istotną przeszkodą?

Specyfikacja Huawei P40 Lite, jak na model ze średniej półki cenowej (jeśli tylko zostanie potwierdzona), z pewnością może się podobać. Autorski procesor Kirin 810, 6 GB RAM czy aparat z czterema obiektywami zapowiadają bardzo interesujący sprzęt. Mówiono jednak, że będzie kosztował na start około 1600 złotych, co jak na smartfon z ciekawym wyposażeniem, jednak bez usług Google, z których większość użytkowników korzysta, mogło być ceną zdecydowanie zbyt wygórowaną.

Przecieki, którymi obecnie dysponujemy, informują jednak, że cena ta będzie niemal dwukrotnie niższa, a z pewnością sporo niższa od obecnego modelu P30 Lite, od którego nowość wydaje się być lepsza we wszystkim, co istotne. Czy taka obniżka wynika z braku usług Google, o których użytkownik będzie musiał zapomnieć albo doinstalować na własną rękę? Istnieje taka możliwość.

Jeśli nie 1600 zł, to ile?

Jak poinformował Dawid Kosiński ze Spider’s Web, cenę nowości udało się potwierdzić w dwóch niezależnych od siebie źródłach, a wyniesie ona dokładnie 999 złotych. Jeżeli ta informacja znajdzie pokrycie w rzeczywistości, P40 Lite stanie się z automatu jedną z najciekawszych propozycji biorąc pod uwagę stosunek ceny do możliwości, dzięki czemu z pewnością zyska szerokie grono nabywców. O ile tylko cena, za jaką P40 Lite będzie można kupić u operatorów również będzie korzystna – hit sprzedażowy murowany, mimo braku usług Google.

smartfon Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite (źródło: @RODENT950)

Pozostaje jednak pytanie, czy cena produktu może wynagrodzić takie niedogodności, jak brak oficjalnego wsparcia Google? Przykład marki Xiaomi udowadnia, że jak najbardziej tak. Bardzo wielu klientów decyduje się na sprowadzenie urządzeń bezpośrednio z Chin mimo, że po sprowadzeniu czeka ich własnoręczna zmiana oprogramowania na wersję Global, która jest zabiegiem znacznie trudniejszym niż doinstalowanie usług Google w smartfonach Huawei. Jeżeli Huawei P40 Lite istotnie będzie kosztował 999 złotych, kupicie go?

Źródło: Spider’s Web

AKTUALIZACJA:

Wiemy już, że powyższe informacje są jednak nie do końca prawdziwe. Nasze własne źródła potwierdzają, że 999 złotych będzie kosztował P40 Lite E, natomiast zwykły P40 Lite – 1599 złotych. Napisaliśmy o tym w nowym wpisie.

Znamy polskie ceny Huawei P40 Lite i P40 Lite E – to ten drugi będzie kosztował 999 złotych