Huawei P30 Lite

Średniaki Huawei na ostatniej prostej do Polski: P40 Lite E i P40 Lite już wkrótce

Do polskich redakcji technologicznych trafiło zaproszenie skierowane przez firmę Huawei. Zachęca ono do udziału w konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostaną najnowsze smartfony marki. Oficjalnie nic nie wiadomo, jednak mamy pewne przypuszczenia co do modeli, specyfikacji i polskich cen nowości od Chińczyków.

Powrót do walki o średnią półkę

Modele, które najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane, to typowe telefony ze średniej półki cenowej, w której to w poprzednich latach Huawei radził sobie nadzwyczaj dobrze. Dość powiedzieć, że dzięki bardzo rozsądnej wycenie i dostępności u większości operatorów jako przysłowiowy zetafon, Huawei P8 Lite, stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem w Polsce pod względem ilości sztuk, jaki kiedykolwiek zagościł na rodzimym rynku.

Od tamtych czasów w serii Lite zmieniło się niemal wszystko, a tegoroczne modele zapewne tylko to potwierdzą. Oczywiście nie mówię tu wyłącznie o braku dostępu  do usług Google. Tegoroczne średniaki w swojej specyfikacji wydają się być naprawdę solidne.

Huawei P40 colors colours kolory
Huawei P40 (źródło: 91mobiles)

Huawei P40 Lite E

Nowością w ofercie będzie rozszerzeni serii P40 o model Lite EBędzie to nieco uboższa wersja P40 Lite, której specyfikacja mówi sama za siebie: Kirin 710F, 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Do tego ekran o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości HD+. Przednia kamerka umieszczona zostanie w otworze w wyświetlaczu i będzie mogła robić zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli, a tylny moduł aparatu złożony będzie z trzech obiektywów: główny 48 Mpix f/1,8, wspierany przez obiektyw szerokokątny i pomocniczy do wykrywania głębi.

Fot za: RODENT950

Z jednej strony zapowiada się kolejny odgrzewany kotlet, bazujący na koncepcji zapoczątkowanej przez Mate 20 Litez drugiej jego sugerowana cena detaliczna wyniesie najprawdopodobniej około 700 złotych. Za te pieniądze wiele można wybaczyć, nawet zastosowanie ekranu HD+ czy konieczność manualnego doinstalowania usług Google, jednak jeżeli plotki się potwierdzą, telefon zaprezentowany zostanie z autorską nakładką EMUI w poprzedniej, dziewiątej wersji. Android 9 w sytuacji, gdy niedawno światło dzienne ujrzała developerska wersja 11? Mam nadzieje, że ta plotka się nie potwierdzi.

Huawei P40 Lite

Model Huawei P40 Lite to już pełnoprawny następca poprzednika. Najważniejszą nowością, jaką wniesie, jest zmiana zastosowanego procesora z wyświechtanego Kirina 710F na Kirina 810. Temu przyjdzie pracować przy akompaniamencie 6 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki użytkownika. Wyposażenie, w porównaniu do P40 Lite E, zdecydowanie ciekawsze: ekran 6,4 cala Full HD+, aparat przedni o rozdzielczości 16 Mp, aparat główny z czterema obiektywami (48 Mpix główny, 8 Mpix szerokokątny, 2 Mpix makro i 2 Mpix pomocniczy), szybkie ładowanie 40 W i NFC.

Będzie również większa bateria (P40 Lite E – 4000 mAh, P40 Lite – 4200 mAh). Jego cena, według nieoficjalnych informacji, to 1600 złotych, a wzornictwo może przypominać to znane z tegorocznych iPhone’ów.

smartfon Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite (źródło: @RODENT950)

Jeżeli pogłoski się potwierdzą, Huawei P40 Lite E może być całkiem ciekawą alternatywą w swojej półce cenowej. P40 Lite, cóż, cenowo niebezpiecznie zbliżył się do ex-flagowców, które cały czas będą lepszym wyborem. Za 1600 złotych nie wróżę mu większego sukcesu.

Oczywiście czekamy na oficjalne potwierdzenie powyższych informacji – to możemy uzyskać już 4 marca, podczas wspomnianego spotkania prasowego.

Źródło: RootBlog