Huawei prezentuje MatePad Pro 5G – pierwszy tablet z ładowaniem bezprzewodowym

...a także Huawei 5G CPE Pro 2 i Huawei WiFi AX3

W cieniu świetnie wyglądającego MateBooka X Pro, a także rewolucyjnego Mate Xs, Huawei zaprezentował dzisiaj również swoje nowe tablety, a także routery ze wsparciem dla standardu Wi-Fi 6. Czy warto się tymi sprzętami zainteresować? Moim zdaniem jak najbardziej tak, bo zapowiada się, że będą to urządzenia najlepsze w swojej klasie!

Reklama

Huawei MatePad Pro oraz MatePad Pro 5G

Zaczniemy oczywiście od nowych tabletów, w których słówko „Pro” w nazwie nie znalazło się przypadkiem. Ba, patrząc na ich wygląd, specyfikację i możliwości jestem skłonny zaryzykować stwierdzeniem, że mogą się one stać się całkiem niezłą alternatywą dla iPada Pro od Apple — co już samo w sobie jest sporym komplementem.

Reklama
MatePad Pro 5G – (źródło: Huawei Mobile)

Największym wyróżnikiem jest oczywiście fantastyczny ekran Huawei MatePad Pro10,8 cala w proporcjach 16:10, rozdzielczości 2K QHD (2560 × 1600), zagęszczeniu 280 ppi, a także jasności na poziomie 540 nitów i wsparciu dla DCI-P3. Tablet wspiera oczywiście Huawei M-Pencil z 4096 poziomami nacisku, a także bez problemu podłączymy do niego Smart Magnetic Keyboard poprzez Bluetooth. Za wydajność Huawei MatePad Pro odpowiada 7-nm procesor Kirin 990, do 8 GB LPDDR4X RAM, a także wydany 12-warstwowy system chłodzenia, który ma zapewnić niskie temperatury podczas pracy z urządzeniem. W przypadku Huawei MatePad Pro 5G specyfikacja jest bliźniacza i różni się tylko procesorem (Kirin 990 7nm vs Kirin 990 5G 7nm+).

MatePad Pro 5G – (źródło: Huawei Mobile)

Ponadto w Huawei MatePad Pro znajdziemy również pojemną baterię 7250 mAh wspierającą 20W (Huawei MatePad Pro 5G do 40W Huawei SuperCharge), a także… bezprzewodowe ładowanie i ładowanie zwrotne! Kolejnym bardzo ważnym wyróżnikiem na tle konkurencji jest EMUI 10, które na Huawei MatePad Pro wspiera Multi-Window, Multi-screen Collaboration oraz Huawei APP Multiplier. Są to funkcję, które pozwolą nam na pracę w trybie laptopa — z pulpitem i oknami, jak i standardowej pracy z tradycyjnym wyglądem tabletu, co w połączeniu ze wspomnianym rysikiem i klawiaturą sprawia, że Huawei MatePad Pro to prawdziwy multimedialny kombajn.

MatePad Pro 5G – (źródło: Huawei Mobile)

Wersja 5G, od standardowego Huawei MatePad Pro na dobrą sprawę będzie się różnić tylko kilkoma rzeczami — wspomnianym procesorem, wyższą ceną, a także co oczywiste wsparciem dla sieci 5G. Oprócz tego urządzenia te trafią na wybrane rynki w różnym okresie: Huawei MatePad Pro ma pojawić się na półkach sklepowych już w kwietniu zaś wersja 5G nieco później, bo w czerwcu tego roku.

tablet Huawei MatePad Pro ceny
Huawei MatePad Pro – ceny w euro (źródło: Huawei Mobile)

Huawei 5G CPE Pro 2 i Huawei WiFi AX3

Na koniec urządzenia, które pewnie najmniej wzbudzą wasze zainteresowanie, co jednak wcale nie oznacza, że nie warto o nich wspomnieć. Huawei 5G CPE Pro 2 to następca ciepło przyjętego przez klientów routera domowego 5G, który zaskakiwał swoimi osiągami na tle konkurencji. Nowy model tego routera jest o aż 30% mniejszy, a także znacznie cichszy od swojego poprzednika, dzięki zastosowaniu nowych wentylatorów, które potrafią dostosować skuteczność chłodzenia to aktualnej temperatury urządzenia. Huawei deklaruje również że Huawei 5G CPE Pro 2 obsługuje najszerszy zakres 5G spośród wszystkich dostępnych obecnie urządzeń na rynku, a także wspiera najnowszy standard Wi-Fi 6 i innowacyjną technologię Huawei 5G Super Uplink, co powinno sprawić, że będzie to najlepszy domowy router 5G dostępny na rynku.

W przypadku Huawei WiFi AX3 najważniejszą cechą jest obsługa nowoczesnego Wi-Fi 6 dla wszystkich urządzeń, a także Wi-Fi 6+ tylko dla urządzeń Huawei co ma zapewnić najwyższe możliwe osiągi. Huawei WiFi AX3 jest wyposażony w specjalny chipset i procesor Gigahome co ma zapewnić jeszcze lepszy zasięg bezprzewodowy, również na większych odległościach. Ciekawostką jest Huawei WiFi AX3 Pro który jest pierwszym domowym routerem z systemem operacyjnym Harmony — co ma skutkować zwiększonym bezpieczeństwem i długotrwałą stabilnością.

Który z zaprezentowanych dziś sprzętów Huawei zainteresował Was najbardziej?

Źródło: informacja prasowa