smartfon Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro w kolorach "Misty Lavender" i "Mystic Blue" (fot. WinFuture)

Huawei P30 Pro w dwóch nowych kolorach i… z Androidem 10

Już w najbliższy piątek, 6 września 2019 roku, Huawei zaprezentuje nowy, flagowy procesor HiSilicon Kirin 990 ze zintegrowanym modemem 5G. Nie będzie to jednak jedyna premiera, jaką przygotował producent na targi IFA 2019 w Berlinie, bowiem okazuje się, że tego dnia zaanonsuje również dwie nowe wersje kolorystyczne Huawei P30 Pro. Co więcej, na plakacie promocyjnym firma deklaruje od razu, że model ten dostanie aktualizację do Androida 10.

Chociaż kilka tygodni temu wydawało się, że problemy Huawei już są przeszłością, to ostatnie doniesienia na temat smartfonów z serii Mate 30 sugerują, że sytuacja producenta wciąż nie jest klarowna. Mimo to, firma nie zamierza biernie czekać, tylko cały czas prze do przodu. W najbliższy piątek zobaczymy najnowsze owoce jej wysiłków.

Reklama

Najważniejszą premierą nadchodzącej konferencji Huawei niewątpliwie okaże się procesor HiSilicon Kirin 990, ponieważ będzie to pierwszy na rynku flagowy SoC ze zintegrowanym modemem 5G. Zaprezentowany dziś Exynos 980 (również z wbudowanym modemem 5G) jest bowiem układem do smartfonów ze średniej półki, nie flagowców.

W najbliższy piątek Huawei zaanonsuje również dwie nowe wersje kolorystyczne Huawei P30 Pro – fioletową „Misty Lavender” i niebieską „Mystic Blue”. Górna część pokrywy baterii zostanie wykończona na wysoki połysk, zaś dolna będzie miała matową fakturę. Dzięki takiemu zabiegowi panel tylny smartfona powinien się mniej „palcować”, a do tego być mniej śliski.

Jak informuje serwis WinFuture, Huawei P30 Pro w dwóch nowych wersjach kolorystycznych ma być dostępny również w Europie w sugerowanej cenie 999 euro.

Co ciekawe, Huawei wywiesił już w Berlinie plakaty promujące nowe wersje kolorystyczne Huawei P30 Pro, na których od razu deklaruje, że smartfony z tej serii otrzymają aktualizację do Androida 10. Producent zapewne chce w tej sposób uspokoić aktualnych (i przyszłych) właścicieli tego modelu, że konflikt ze Stanami Zjednoczonymi nie wpłynie na wsparcie dla tegorocznego flagowca.

Deklaracja ta mimo wszystko nie jest niespodzianką, bowiem Huawei już miesiąc temu zapowiedział, że beta testy EMUI 10 (bazującego na Androidzie 10) rozpoczną się (przynajmniej w Chinach) już 8 września 2019 roku. Aktualizację do nowej wersji systemu otrzymać ma w sumie 17 smartfonów tego producenta.

Lista nowości w EMUI 10 – zapowiada się bardzo ciekawie

Źródło: WinFuture, @rquandt