Potwierdzone: beta testy EMUI 10 dla P30 i P30 Pro ruszą już 8 września

Spodziewaliśmy się, że dziś, podczas konferencji Huawei Developer Conference 2019, firma oficjalnie zaprezentuje opartą na Androidzie Q nakładkę EMUI 10. Producent nie powiedział jednak dziś o niej zbyt wiele, ale zdradził, kiedy ruszy proces beta testów.

Nie przypominam sobie, aby którakolwiek konferencja Huawei dla deweloperów wzbudziła tyle zainteresowania, co tegoroczna. W świetle ostatnich wydarzeń wszyscy jednak zrozumieli, że dobrze posiadać w zanadrzu własne oprogramowanie, aby w razie niespodziewanych okoliczności mieć wyjście awaryjne, które pozwoli dalej kontynuować działalność.

Reklama

Dla Huawei takim „Planem B” jest HarmonyOS. Producent zadeklarował jednak, że – póki to możliwe – nadal zamierza instalować Androida na swoich urządzeniach mobilnych. Autorska platforma powstała głównie z myślą o sprzętach z innych segmentów, ale nie zmienia to faktu, że – jeśli zajdzie taka potrzeba – z powodzeniem będzie mogła zostać wgrana do smartfonów i tabletów.

Raczej nie stanie się to jednak w najbliższej przyszłości, a na pewno nie na masową skalę. Nieoficjalnie mówi się, że Huawei zamierza wprowadzić na chiński rynek specjalną wersję Mate 30 Lite z HarmonyOS, ale to tylko pogłoski, nic potwierdzonego.

EMUI 10

Podczas dzisiejszego keynote Huawei Developer Conference 2019, wbrew naszym oczekiwaniom, producent powiedział bardzo mało na temat nowej wersji jego autorskiego interfejsu. Przekazał jedynie, że w EMUI 10 pojawi się systemowy Dark Mode, ale nie jest to żadną niespodzianką, bowiem natywnie ma to oferować również Android Q.

O wiele bardziej interesującą informacją jest ta, że proces beta testów EMUI 10 ruszy już 8 września 2019 roku. W pierwszej kolejności możliwość sprawdzenia nowej wersji oprogramowania otrzymają właściciele Huawei P30 i Huawei P30 Pro z chińskiej dystrybucji (co nie powinno nikogo dziwić). Wiemy jednak, które inne smartfony także dostaną aktualizację, gdyż Huawei opublikował ich listę już w czerwcu.

Huawei obiecuje aktualizację do Androida Q dla 17 smartfonów

Aktualizacji do EMUI 10 spodziewać się mogą również właściciele smartfonów marki-córki Honor. Oficjalnie potwierdzono update dla dziewięciu modeli, ale nową wersję oprogramowania najprawdopodobniej dostanie także jeszcze kilka(naście) kolejnych.

Te smartfony Honor na pewno dostaną aktualizację do EMUI 10/Magic UI 3.0

Podczas Huawei Developer Conference 2019 producent poinformował również, że smartfony z serii Mate 30 zadebiutują z Androidem Q i EMUI 10 na pokładzie. A jako że proces beta testów dla Huawei P30 i Huawei P30 Pro już 8 września 2019 roku, można się spodziewać, że Google udostępni nowe wydanie Zielonego Robota jeszcze w sierpniu, zgodnie z naszymi przypuszczeniami.

Aktualizacja: Więcej informacji na temat EMUI 10

Lista nowości w EMUI 10 – zapowiada się bardzo ciekawie

Źródło: Huawei przez xda-developers