EMUI 10 (fot. @HuaweiMobile)

Lista nowości w EMUI 10 – zapowiada się bardzo ciekawie

Huawei nie tylko zaprezentował swój nowy system operacyjny, ale też ogłosił światu, że pracuje nad dziesiątą wersją swojej autorskiej nakładki na Androida, EMUI. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zmiany mogą przypaść do gustu sporej grupie użytkowników.

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że nowe oprogramowanie będzie bazować na Androidzie Q. EMUI od pewnego czasu wzbudza skrajne kontrowersje w kwestii swojego cukierkowego designu. Producent najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę, bowiem EMUI 10 ma zaoferować zupełnie nowy interfejs graficzny. Na liście nowości figuruje też działający w ramach całego systemu operacyjnego tryb ciemny oraz nowe animacje systemowe.

Reklama

Potwierdzone: beta testy EMUI 10 dla P30 i P30 Pro ruszą już 8 września

Autorska nakładka od Huawei ma też zapewnić pełną kompatybilność podczas pracy z wieloma urządzeniami, umożliwiając przy tym nawiązywanie połączeń wideo w jakości 1080p z innymi sprzętami tego producenta. Oprogramowanie będzie też umożliwiać połączenie z inteligentnym głośnikiem, Huawei AI, oraz pozwoli nam lepiej zarządzać nawigacją dzięki usłudze HiCar, która może okazać się być ciekawą alternatywą dla Android Auto.

Test Android Auto – oto, co oferuje oprogramowanie Google dla kierowców

W ujęciu wizualnym warto podkreślić obecność nowych ikon, nowy układ siatki ikon oraz widżetów, jak i przebudowany tryb obrazu dla osób z gorszym wzrokiem. Kończąc, pozwolę sobie przypomnieć Wam, że – jak pisał mój redakcyjny kolega, Grzesiek – beta testy EMUI 10 ruszą ósmego września. W pierwszej kolejności będą mogli cieszyć się nimi posiadacze smartfonów z serii P30, a w kilka-kilkanaście dni po nich do grona testerów będą mogli dołączyć właściciele Mate’a 20, 20 Pro, Mate 20X oraz Mate 20 RS Porsche Design.

źródła: gsmarena, fonearena