Huawei P30 Pro Android 10 EMUI 10
Huawei P30 Pro z Androidem 10 i EMUI 10 (fot. Paweł Pobudejski)

Właściciele Huawei P30 Pro – możecie już przetestować Androida 10 i EMUI 10!

Pod koniec zeszłego tygodnia w Chinach ruszyły beta testy Androida 10 i EMUI 10 dla Huawei P30 i P30 Pro. Przyznam szczerze, iż nie spodziewałem się, że użytkownicy w Polsce tak szybko będą mogli dołączyć do grona testerów. A tymczasem tak się właśnie stało.

Reklama

Jako że Huawei ma na pieńku ze Stanami Zjednoczonymi, wiele osób zastanawia się, czy już wypuszczone na rynek smartfony dostaną aktualizację do Androida 10. Producent już dawno obiecał ją dla kilkunastu modeli, więc ich właściciele mogą spać spokojnie.

Huawei obiecuje aktualizację do Androida Q dla 17 smartfonów

Huawei P30 Pro – beta testy Androida 10 i EMUI 10

Wśród nich znajdują się wszystkie smartfony z serii P30, tj. Huawei P30, Huawei P30 Pro i Huawei P30 Lite. Jak już wspomniałem, właściciele flagowych modeli z chińskiej dystrybucji od kilku dni mogą zapisywać się do beta testów Androida 10 i EMUI 10. Chwilę temu dowiedzieliśmy się, że do grona testerów Huawei przyjmuje teraz także użytkowników spoza swojej ojczyzny:

https://twitter.com/kuleczka1983/status/1172202114812141568

Aby wziąć udział w beta testach Androida 10 i EMUI 10, należy pobrać aplikację Beta ze strony Huawei, zaakceptować regulamin i zalogować się swoim Huawei ID, a następnie przejść do zakładki „Dołącz do projektu” i wybrać odpowiednią pozycję. Jak powiedziała nam Ania, miejsca jeszcze są, więc korzystajcie. Liczcie się jednak z tym, że chętnych na pewno nie zabraknie i może sprawdzić się zasada, że kto pierwszy, ten lepszy.

Warto też pamiętać, że aktualizacja do Androida 10 i EMUI 10 dla Huawei P30 Pro waży aż 4,38 GB, w związku z czym najlepiej połączyć się z siecią WiFi, jeśli macie ograniczony pakiet internetu. Dobrze również podładować trochę baterię w smartfonie, aby cały proces przebiegł bezproblemowo.

Właściciele Huawei P30 Pro bez brandu operatorskiego bez problemu mogą dołączyć do beta testów Androida 10 i EMUI 10. Użytkownicy smartfonów kupionych u operatorów muszą natomiast trochę pokombinować, a mianowicie ściągnąć starszą wersję aplikacji Beta (konieczne jest pobranie pliku APK i samodzielne wgranie go na urządzenie).

Jeżeli zaś chodzi o nowości, jakie przynosi Android 10 i EMUI 10, to są to m.in. „zupełnie oryginalny styl UX”, na który składają się układ magazynu, schemat kolorów Molandi, nowe animacje i – co chyba najważniejsze – systemowy tryb ciemny.

Jakie smartfony Huawei i Honor otrzymają aktualizację do EMUI 10 i kiedy?

Nakładka systemowa EMUI 10 trafi na ponad 30 modeli smartfonów Huawei (kalendarz aktualizacji)

Polecamy również:

Huawei Mate 20 X 5G – 7,2 cala możliwości. Jak sprawdza się na co dzień?

Dzięki Aniu za info!!! Informacje od @Jacob_Waited też się przydały :)