smartfon Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro w kolorach Misty Lavender i Mystic Blue (fot. Katarzyna Pura)

A jednak: Huawei P30 Pro w nowych kolorach ma zainstalowanego Androida 10 i EMUI 10

Huawei zaprezentował dziś dwie nowe wersje kolorystyczne P30 Pro: fioletową „Misty Lavender” i niebieską „Mystic Blue”. To jednak nie jedyna nowość, bowiem okazuje się, że smartfony mają fabrycznie wgranego Androida 10 z nakładką EMUI 10, mimo że już wypuszczone na rynek egzemplarze wciąż pracują pod kontrolą Androida 9.0 Pie z EMUI 9.1.

Huawei P30 Pro – nowe wersje kolorystyczne

Jak informuje producent, fioletowa wersja „Misty Lavender” inspirowana jest kolorem plaży o zachodzie słońca, natomiast „Mystic Blue” barwami morza i odbitego w nim nieba. Ważniejsze jest jednak to, że w tych wydaniach pokrywa panelu tylnego składa się z dwóch części: górna (mniejsza) wykończona jest na wysoki połysk, zaś dolna (większa) ma matową fakturę, dzięki czemu jest mniej podatna na palcowanie się.

O ile jednak nowe wersje kolorystyczne Huawei P30 Pro wyglądają zjawiskowo na grafikach promocyjnych (zob. powyżej), tak na żywo nie prezentują się już tak spektakularnie… Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia (chociaż wiele osób wyraża podobne zdanie). A Wy jak uważacie?

smartfon Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro w kolorach Misty Lavender i Mystic Blue na żywo (fot. Katarzyna Pura)

O ile wypuszczanie nowych wersji kolorystycznych flagowców po pewnym czasie od ich oficjalnej premiery nie jest niczym nowym w przypadku Huawei, tak tym razem producent zdecydował się na wyjątkowo zaskakujące posunięcie. Huawei P30 Pro w kolorach „Misty Lavender” i „Mystic Blue” mają bowiem zainstalowanego fabrycznie Androida 10 z nakładką EMUI 10, podczas gdy już wprowadzone na rynek egzemplarze wciąż pracują pod kontrolą Androida 9.0 Pie z EMUI 9.1.

Co prawda, jak donosi serwis Huawei Central, Huawei rozpoczął już nabór chętnych właścicieli Huawei P30 i Huawei P30 Pro do udziału w programie beta testów Androida 10 i EMUI 10 (miejsc jest w sumie 2000), jednak wyłącznie w Chinach, więc użytkownicy w Europie zapewne poczekają trochę dłużej na swoją kolej i aktualizację oprogramowania.

A skoro jesteśmy już w temacie serii Huawei P30, to przy okazji warto wspomnieć, że Huawei podczas targów IFA 2019 w Berlinie pochwalił się, iż do tej pory, w ciągu niespełna pół roku od premiery, sprzedał już ponad 16,5 mln egzemplarzy smartfonów z tej rodziny i w globalnym ujęciu odnotował wzrost sprzedaży aż o 53%. Ogromny popyt na te urządzenia potwierdza fakt, że pod koniec czerwca producent poinformował o przekroczeniu progu 10 mln sprzedanych sztuk – w ciągu dwóch miesięcy sprzedano więc kolejne 6,5 mln egzemplarzy. To naprawdę robi wrażenie. Mało tego – seria Huawei P30 jest najlepiej sprzedającą się generacją linii Huawei P w historii!

Źródło: @HuaweiMobile, @KatarzynaPura, Paweł Pobudejski, Huawei Central