smartfon Huawei Nova 8i smartphone
Huawei Nova 8i (źródło: Huawei)

Huawei Nova 9 z HarmonyOS i Nova 8i z EMUI 11 wkrótce w Polsce. Ceny mogą Was zaskoczyć

Takiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy. Myśleliśmy, że już wkrótce w Polsce zadebiutują Huawei Nova 9 i Nova 9 Pro, a tymczasem okazuje się, że zamiast tego ostatniego do kraju nad Wisłą zostanie wprowadzony Huawei Nova 8i. Jeszcze przed oficjalną premierą tych smartfonów poznaliśmy ich ceny na Starym Kontynencie.

Huawei Nova 9 i Huawei Nova 8i wkrótce w Polsce

Huawei Nova 9 zaoferuje klientom w Polsce obustronnie zakrzywiony wyświetlacz o przekątnej 6,57 cala z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz i ekranowym czytnikiem linii papilarnych oraz procesor Qualcomm Snapdragon 778G, ale bez obsługi sieci 5G, a także 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Ponadto smartfon odda swoim właścicielom do dyspozycji aparat o rozdzielczości 32 Mpix na przodzie i kwartet 50 Mpix (f/1.9) + 8 Mpix (f/2.2; ultraszerokokątny) + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi na tyle. Model ten zasili akumulator o pojemności 4300 mAh ze wsparciem dla ładowania o mocy 66 W (przez port USB-C).

Warto też podkreślić, że Nova 9 będzie pierwszym smartfonem w Polsce z fabrycznie wgranym systemem HarmonyOS 2.0. Aktualnie dostępny jest bowiem tylko tablet Huawei MatePad 11 z tym oprogramowaniem. Z kolei drugi model, który rychło zadebiutuje w Polsce, Nova 8i, zaoferuje swoim właścicielom system Android z interfejsem EMUI 11.

Ponadto specyfikacja Huawei Nova 8i obejmuje m.in. 6,67-calowy ekran Full HD+, procesor Qualcomm Snapdragon 662, aparaty 16 Mpix na przodzie i 64 Mpix + 8 Mpix (ultraszerokokątny) + 2x 2 Mpix (do pomiaru głębi i zdjęć makro) na tyle, akumulator o pojemności 4300 mAh z obsługą 66 W ładowania i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Cena Huawei Nova 9 i Nova 8i w Europie

Według informacji, udostępnionych przez serwis WinFuture, cena Huawei Nova 9 w Europie ma wynosić 549 euro, co jest równowartością ponad 2500 złotych. Wiele osób może zainteresować system operacyjny HarmonyOS, ponieważ będzie to pierwszy smartfon na Starym Kontynencie z tym oprogramowaniem, lecz trudno powiedzieć, ile osób ostatecznie go kupi świadomie, licząc się z brakiem dostępu do usług i aplikacji Google (przynajmniej oficjalnym kanałem).

Cena Huawei Nova 8i w konfiguracji 6 GB/128 GB zostanie natomiast ustalona we Włoszech na 349 euro, co jest równowartością ~1600 złotych. Jest jednak nadzieja, że w innych krajach smartfon ten będzie tańszy, ponieważ elektronika we Włoszech jest droższa o kilkadziesiąt euro niż w innych krajach. Podobnie może być i w tym przypadku.

Polska premiera modeli Nova 9 i Nova 8i zaplanowana jest na 21 października 2021 roku.