Huawei MateBook 14s

Huawei MateBook 14s już w Polsce. Jest fajny gratis w przedsprzedaży!

Huawei wprowadził do Polski swój najnowszy laptop – MateBook 14s. Urządzenie ma się cechować przede wszystkim ultrasmukłą konstrukcją i świetnym designem. Jak się okazuje, może zaoferować o wiele więcej, a to za sprawą bardzo wydajnych komponentów oraz jeszcze lepszego, bardziej wszechstronnego ekranu.

Ekran Huawei MateBook 14s zapowiada się świetnie

MateBook 14s został wyposażony w 14,2-calowy, dotykowy wyświetlacz w proporcjach 3:2, wyróżniający się rozdzielczością 2520 × 1680 pikseli. Warto dodać, że panel pokrywa 90% przestrzeni (screen-to-body-ratio).

Matryca cechuje się adaptacyjnym odświeżaniem – nawet do 90 Hz – funkcja ta pozwala automatycznie wybierać systemowi częstotliwość, w zależności od wyświetlanych treści. Ponadto, producent daje nam możliwość manualnego przełączania się pomiędzy 60 a 90 Hz przy pomocy prostego skrótu klawiszowego Fn+R.

Co więcej, wyświetlacz oferuje pokrycie barw sRGB na poziomie 100%, a także 10-bitową głębie kolorów. Jego jasność to 400 nitów (cd/m²).

Huawei MateBook 14s jest smukły i ma wydajne komponenty

Przy produkcji laptopa, Huawei zastosował wysokiej jakości materiały – obudowa Huawei MateBook 14s wykonana jest z metalu. Mimo tego, laptop jest naprawdę lekki – waży bowiem jedynie 1,43 kg, warto dodać, że przy tym jest także bardzo cienki – w najszerszym punkcie mierzy zaledwie 16,7 mm.

W środku urządzenia znalazł się system chłodzenia, w którego zestaw wchodzą dwa wentylatory promieniowe (tak zwane turbiny), połączone osobnymi ciepłowodami (heat pipe). Ponadto producent dodaje, że łopatki wentylatorów są większe niż w poprzednikach – powinny zatem generować niski hałas, jednocześnie zapewniając jeszcze lepsze odprowadzanie ciepła do otoczenia.

Jeżeli chodzi o kwestię procesora – Huawei wybrał bardzo wydajne układy. MateBook 14s, w zależności od wersji, oferuje procesor Intel Core i5-11300H lub Intel Core i7-11370H (oba CPU mają TDP na poziomie 35 W) z układami graficznymi Intel Iris Xe G7 (w zależności od procesora – z 80, 96 jednostkami wykonawczymi EU). Procesory są wspierane przez 8 lub 16 GB dwukanałowej pamięci LPDDR4x. Laptop ma na pokładzie także superszybki dysk NVMe PCIe o pojemności 512 lub 1024 GB.

Mimo smukłej obudowy, Huawei MateBook 14s zapewnia najpotrzebniejszy zestaw portów – 2 x USB-C, pojedyncze złącze USB-A 3.2, pełnowymiarowy port HDMI oraz złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Reszta konstrukcji też jest imponująca

Laptop został wyposażony w baterię o pojemności 60 Wh, która pozwoli użytkownikowi pracować nawet do 11 godzin. Co więcej, urządzenie wspiera technologię szybkiego ładowania z dołączoną ładowarką o mocy 90 W, zakończoną portem USB-C, która jest w stanie naładować urządzenie w zaledwie 1,5 godziny.

Huawei MateBook 14s cechuje się nożycową klawiaturą, o skoku 1,5 mm i podświetleniem. Standardowo użytkownik ma do dyspozycji touchpad z obsługą gestów.

Huawei MateBook 14s

Czytnik linii papilarnych został zaszyty w przycisku zasilania. Z dodatkowych opcji autoryzacji jest także kamera (o rozdzielczości 720p) z funkcją podczerwieni IR, która przestrzennie wykrywa twarz właściciela.

Kwestia dźwięku została rozwiązana w postaci czterech głośników oraz czterech mikrofonów wspieranych przez sztuczną inteligencję. Warto też wspomnieć o implementacji najnowszego standardu Wi-Fi 6, który bezprzewodowo umożliwia połączenie z siecią o prędkości nawet 2,4 Gb/s.

Huawei MateBook 14s

Ekosystem Huawei okazuje się pomocny

Od jakiegoś czasu producent dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej ulepszyć swój autorski ekosystem. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest Huawei Share. Użytkownik bez problemu może połączyć swojego laptopa Huawei MateBook 14s ze smartfonem czy tabletem tej samej marki i wygodnie przesyłać pliki między urządzeniami.

Huawei MateBook 14s

Co więcej, tablety z serii MatePad oparte systemach na EMUI 12 lub HarmonyOS 2.0, można wykorzystać jako dodatkowy ekran dla omawianego laptopa – producent daje nam możliwość dublowania i rozszerzania ekranu, a to wszystko bez użycia jakiegokolwiek przewodu. Podobnie jest w przypadku połączenia z monitorem Huawei MateView, gdzie rozszerzenie powierzchni roboczej odbywa się bez dodatkowego kabla HDMI.

Na początek jest promocja

Ceny Huawei MateBook 14s w Polsce przedstawiają się następująco:

  • 8 GB RAM, 512 GB, Intel Core i5-11300H: 4999 złotych,
  • 16 GB RAM, 512 GB, Intel Core i5-11300H: 5999 złotych,
  • 16 GB RAM, 1 TB, Intel Core i7-11370H: 7499 złotych.

Nowego laptopa kupicie w Media Expert

Huawei MateBook 14s jest od dzisiaj dostępny w przedsprzedaży, która potrwa do 14 listopada. W jej ramach kupując laptopa możemy odebrać zegarek Huawei Watch 3 Active (o wartości 1499 złotych) za złotówkę.