Huawei Mate Xs foldable smartphone
Huawei Mate Xs pierwszej generacji (fot. Huawei)

Mate Xs 2 zyskał datę premiery. To kolejny smartfon Huawei składany „na lewą stronę”

Huawei przygotowuje nowego flagowca, na którego czeka wielu fanów marki. Teraz otrzymali oni nowy plakat, z którego wynika, że Mate Xs 2 zadebiutuje 28 kwietnia. Plakat zdobi napis „twarz, którą warto zobaczyć”.

Długie oczekiwania fanów smartfonów od Huawei dobiegają końca. Koncern zaprezentował plakat, który poinformował o premierze Mate Xs 2 zaplanowanej na 28 kwietnia. Całe wydarzenie ma się odbyć w Chinach. Z nowym smartfonem wiąże się duże nadzieje. Na co najbardziej liczą przyszli użytkownicy?

Następca popularnego Mate Xs ma przed sobą trudne zadanie. Z przecieków wynika między innymi to, że nowy model będzie dysponował lepszą baterią, która znacznie przedłuży jego żywotność. Wszystko na przygotowanym specjalnie przez Huawei systemie operacyjnym Harmony OS. Wydaje się więc, że motto widoczne na plakacie głoszące „twarz, którą warto zobaczyć”, jest jak najbardziej celne.

Bardzo oczekiwany smartfon

Huawei do pewnego momentu był jednym z najpopularniejszych producentów elektroniki na świecie. Smartfony takie jak P30 cieszyły się ogromną popularnością i były bardzo często spotykane w różnych miejscach.

Firma jednak straciła spore wpływy w naszej części świata, kiedy Stany Zjednoczone zablokowały amerykańskim firmom możliwość współpracowania z Huawei, w tym sprzedaży kluczowych produktów i oprogramowania potrzebnych przy masowej sprzedaży smartfonów w Europie.

Jedną z konsekwencji było brak możliwości korzystania z usług i aplikacji Google. Tym samym Huawei musiało szybko dopracować tworzony już wtedy system oparty na Androidze, Harmony OS. Z pewnością znajdzie się on także na Huawei Xs 2.

Huawei liczy, że podbije rynek

Huawei Mate Xs jest na rynku od marca 2020 roku. Smartfon charakteryzował się elastycznym ekranem – nieco innym od konkurencyjnych, bo składanym „na zewnątrz”. Niektórzy użytkownicy uważali jednak, że bateria zastosowana w tym modelu była niewystarczająca. Wydaje się, że te problem ten zostanie rozwiązany w nowej wersji urządzenia.

Dla polskich, jak i europejskich fanów marki mamy jednak złą wiadomość. Pojawia się coraz więcej głosów mówiących, że smartfon będzie dostępny wyłącznie w Chinach. Czy następca dostępnego dziś smartfona nie zadebiutuje w Polsce? O tym dowiemy się już wkrótce.