Huawei Mate 50 Pro nowym królem testu aparatu

Wczoraj, tj. 30 października 2022 roku, zakończyła się specjalna oferta na start dla klientów, którzy zdecydowali się kupić Huawei Mate 50 Pro jako pierwsi w Polsce. Wygląda na to, że podjęli słuszną decyzję, ponieważ mogą cieszyć się ogromnymi możliwościami fotograficznymi tego flagowca. Według DxOMark – najlepszymi na rynku.

Test aparatu Huawei Mate 50 Pro – smartfon dostał najwyższą ocenę

Najnowszy flagowiec Huawei kosztuje w Europie 1199 euro, a w Polsce 5999 złotych. To kwota, jaką wydadzą na smartfon tylko najbardziej wymagający użytkownicy, którzy mają bardzo wysokie oczekiwania. Test aparatu Huawei Mate 50 Pro autorstwa DxOMark pokazuje, że posiadacze tego high-enda nie będą mieli zbyt wielu powodów do narzekania na możliwości fotograficzne urządzenia.

Mate 50 Pro otrzymał od DxOMark finalną notę na poziomie 149 punktów, co plasuje go na szczycie rankingu DxOMark Mobile. Za możliwości w obszarze fotografii przyznano mu 152 punkty, a wideo – 141 punktów. Smartfon uzyskał też najlepsze wyniki w czterech kategoriach: ekspozycja i autofokus (zdjęcia), bokeh i obiektyw ultraszerokokątny.

test aparatu Huawei Mate 50 Pro wynik DxOMark Mobile fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Ekipa z DxOMark przyznała również Huawei Mate 50 Pro najwięcej punktów w historii za zdjęcia i wideo rejestrowane na zewnątrz i wewnątrz przy dużej ilości światła, a także w sytuacjach, gdy było go mniej oraz fotografie i filmy portretowe i grupowe.

Oczywiście test aparatu Huawei Mate 50 Pro ujawnił też słabsze strony smartfona. Testujący dopatrzyli się czasami widocznych, niewielkich odbić balansu bieli i często widocznych w trudnych scenach różnic pomiędzy poglądem i przechwyconym obrazem. Ponadto zdarzało się, że w trudnych scenach zdjęcia były robione z niewielkim opóźnieniem. Z kolei w przypadku wideo często widoczne są różnice w ostrości między klatkami.

Jak konkurencja wypada na tle Huawei Mate 50 Pro?

Jak zostało wspomniane, Huawei Mate 50 Pro aktualnie jest liderem rankingu DxOMark Mobile, lecz nie oznacza to, że jest najlepszy pod każdym względem. Owszem, pod kilkoma faktycznie jest, ale smartfonom z kolejnych miejsc również udało się pobić rekordy. Na przykład Google Pixel 7 Pro w odwzorowaniu kolorów na zdjęciach, na równi z iPhone’em 14 Pro, który ponadto uzyskał najwięcej punktów za podgląd oraz ekspozycję, odwzorowanie kolorów, autofocus i stabilizację na wideo.

DxOMark Mobile ranking 31 października 2022 roku fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Nie ma zatem obiektywnie jednego lidera – wszystko zależy od tego, na co ktoś zwraca największą uwagę. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie Huawei Mate 50 Pro jest liderem rankingu DxOMark Mobile oraz jednym ze smartfonów, które będą pierwszym wyborem dla osób zwracających dużą uwagę na możliwości fotograficzne urządzenia.