Huawei Mate 10 Pro Dual SIM szary

Huawei Mate 10 (Pro) dostanie aktualizację do Androida 10 już w marcu

Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro mają już swoje lata, ale wciąż są naprawdę dobrymi smartfonami. Producent zamierza nadal je wspierać – oba modele wkrótce dostaną aktualizację do Androida 10.

Reklama

Urządzenia z linii Mate 10 kwalifikują się do następnej aktualizacji systemu operacyjnego. Obecnie działają na Androidzie 9 z nakładką EMUI 9.1, ale wkrótce rozpocznie się proces rozsyłania wyższej wersji Androida.

Poprzednie informacje dotyczące terminów aktualizacji Mate 10 do Androida 10 nie były precyzyjne. Otrzymaliśmy jedynie zapewnienie, że smartfon ten będzie musiał poczekać na swoją kolej – najpierw nowym Androidem zostały poczęstowane modele, które miały premierę nieco później, w tym średniopółkowy Huawei P30 Lite.

Reklama

Aktualizacja do Androida 10 wraz z EMUI 10 dla Huawei Mate 20 Pro już w Polsce!

Android 10 i EMUI 10 dla Huawei Mate 10 w marcu

Ogólnie rzecz biorąc, proces aktualizacji Huawei Mate 10 do Androida 10 już ruszyła, ale w Chinach. Jedynie na wybranych rynkach na ex-flagowcach firmy testuje się nowe oprogramowanie. Wszystko ma zakończyć się globalnym rolloutem wyższej wersji systemu Google w marcu.

To taki sam termin spodziewanej aktualizacji, jak w wypadku modeli P20 P20 Pro. Można się spodziewać, że wydanie nowego Androida zarówno na wspomnianych przedstawicieli serii „P”, jak i „Mate’y dziesiąte” nie będzie dzielić zbyt duży okres. Wszystkie te modele znajdują się w drugiej turze aktualizacji, określonej przez Huawei.

EMUI 10 wprowadza kilka widocznych zmian w projekcie interfejsu użytkownika, dodaje wsparcie dla ciemnego trybu, nowe animacje i ulepszone funkcje prywatności.

Huawei publikuje listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 10 i EMUI 10

źródło: Huawei Central