interfejs EMUI 9.1
EMUI 9.1 (fot. GizChina)

EMUI 9.1 już na Huawei Mate 10 Pro i P Smart

Kilka dni temu na łamach serwisu opublikowaliśmy tekst, w którym podawaliśmy przewidywany harmonogram aktualizacji urządzeń Huawei do EMUI 9.1. Zgodnie z nim Mate 10 Pro miał zostać objęty aktualizacją w okresie od początku sierpnia do połowy października. Producent dotrzymał słowa i dziś pierwsi posiadacze flagowca sprzed dwóch lat otrzymali system w najnowszej wersji.

Reklama

Od dziś posiadacze telefonów Huawei Mate 10 Pro oraz P Smart mogą pobrać na swoje urządzenia nakładkę producenta w wersji 9.1. Wersja oprogramowania, w przypadku Mate 10 Pro, otrzymała numer 9.1.0.300 (C432E4R1P11), w przypadku P Smart 9.1.0.115 (C432E5R1P3). W opisie aktualizacji dla flagowego modelu przeczytać można, że najnowsza wersja wnosi następujące poprawki i ulepszenia:

  • dodano funkcję systemową EROFS, która poprawia szybkość działania aplikacji i płynność operacji,
  • dostosowano wideodzwonki połączeń przychodzących od kontaktów,
  • technologia akceleracji GPU Turbo 3.0 obsługuje dziesiątki kolejnych gier, dzięki czemu środowisko grania w te gry uległo poprawie,
  • wideoblog Huawei: automatyczne generowanie klipów z najlepszymi scenami, dodawanie szablonowych efektów i tworzenie klipów jednym dotknięciem,
  • Huawei Share OneHop: obsługa natychmiastowego udostępniania zawartości schowka i nagrań ekranu pomiędzy telefonem a wybranymi laptopami Matebook,
  • uproszczono ustawienia i opcje, aby ułatwić obsługę,
  • dodano poprawki zabezpieczeń Android aktualne na lipiec 2019.

Aktualizacja wymaga pobrania 3,82 GB danych, dlatego warto przeprowadzić ją przebywając w zasięgu WiFi. Wprowadzone zmiany nie spowodują wyczyszczenia pamięci telefonu, jednak producent zaleca, przed aktualizacją, zabezpieczenie najbardziej istotnych danych.

Reklama

Harmonogram aktualizacji do EMUI 9.1 dla smartfonów Huawei w Polsce

Dodatkowo zmieniają się regulaminy usług rozszerzonych Huawei, aplikacji Optymalizator oraz Programu poprawy komfortu obsługi. Przed wgraniem najnowszej wersji EMUI należy zaakceptować nowe regulaminy.

Jak informuje kolega Karol, zmiany w szybkości działania systemu są niezauważalne, zaobserwować można jednak spory skok wydajności w grach. Widać to np. podczas gry w Asphalt 9, któremu w telefonie pracującym pod kontrolą poprzedniej wersji systemu zdarzało się przyciąć. Obecnie gra działa bardzo płynnie.

Informacje o systemie po aktualizacji

Aktualizacja również dla Huawei P Smart

EMUI w wersji 9.1 otrzymał również oryginalny P Smart. W przypadku tego smartfonu lista zmian jest nieco skromniejsza. Zawiera jedynie opisowe informacje o tym, że producent tworząc nowe dzwonki inspirował się odgłosami natury (niczym Samsung w modelu Galaxy S3 ;) ), a obsługa ustawień telefonu została uproszczona. Dodano funkcję Higiena cyfrowa, której zadaniem jest optymalizacja czasu, który użytkownik poświęca na korzystanie z elektroniki, przyspieszono uruchamianie „większości najbardziej popularnych aplikacji dostępnych na rynku”, a w aplikacji Dyktafon udostępniono funkcję edycji i przyspieszania odtwarzania. Sama aktualizacja waży 3,05 GB.

Kolega Andrzej, który przeprowadzał aktualizację na swoim P Smarcie, poinformował, że niezwłocznie po jej dokonaniu otrzymał kolejną, podnoszącą wersję oprogramowania ze 115 do 120. Ta aktualizacja nie zawierała jednak opisu zmian.

Huawei P Smart po aktualizacji

Szanownych czytelników proszę o podzielenie się informacjami o przebiegu aktualizacji i zmianach w oprogramowaniu. Jeśli pojawiło się coś, czego nie uwzględniliśmy, prosimy o informację. Sekcja komentarzy należy do Was!

Źródło: TBLTW Team: Karol & Andrzej, redakcja: ja.