Wiemy kiedy Huawei P20 i P20 Pro otrzymają Androida 10 z EMUI 10

Kolejna dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów Huawei. Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu oficjalnej aktualizacji do Androida 10 dla topowych modeli tej marki, w tym Huawei Mate 20 Pro oraz Huawei P30 Pro.  Dzisiaj niemiecki oddział Huawei poinformował o kolejnych aktualizacjach, tym razem dla starszej serii P20.

Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro to nadal jedne z ciekawszych telefonów na rynku, oferujące jedne z lepszych możliwości optycznych. Smartfony miały swoją premierę w 2018 roku. Od tamtej pory otrzymały dwie duże aktualizacje: EMUI 9.0 oraz EMUI 9.1, wprowadzające nowy system zapisu plików EROFS, GPU Turbo 3.0 oraz nowe gesty systemowe.

Telefony miały swoją premierę niespełna dwa lata temu, cieszy więc, że producent nie wykreślił ich z listy aktualizacji do najnowszej, w zasadzie przełomowej aktualizacji EMUI 10, która całkowicie odświeża nakładkę systemową.

Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro otrzymały już aktualizację do Androida 10 na rynku chińskim, wraz z takimi modelami jak Huawei Mate 10 i Huawei Mate 10 Pro. Producent zapowiedział teraz dwa kolejne etapy aktualizacji: jeszcze w tym miesiącu EMUI 10 otrzymają posiadacze Huawei P20 / P20 Pro w Indiach, a w marcu update trafi na rynek europejski. Aktualizacja będzie miała charakter falowy i potrwa 4 tygodnie.

Czy jest na co czekać? Zdecydowanie tak. EMUI 10 to jedna z ważniejszych aktualizacji dla telefonów Huawei (oraz Honor), która całkowicie odświeża nakładkę systemową, prowadza nowe ikony, animacje, tła, czcionki, magazynowy design, oparty o duże, czytelne tytuły i pastelową kolorystykę.

System działa szybciej, jest bardziej przejrzysty, wygląda nowocześniej. EMUI 10 to również nowości, które wprowadza Android 10, czyli pełne wsparcie dla ciemnego motywu systemowego, lepsze zarządzanie dostępem do lokalizacji, adaptacyjna bateria, wbudowany Android Auto i wiele innych, mniejszych poprawek.

Nie pozostaje nic innego jak czekać do marca tego roku.

Źródło: Huawei Central