Huawei P30 Lite dostaje aktualizację do Androida 10 i EMUI 10 w Polsce!

Huawei sukcesywnie udostępnia Androida 10EMUI 10 kolejnym urządzeniom ze swojego portfolio. Na pierwszy ogień naturalnie poszły flagowce z 2019 roku, ale teraz przyszedł czas na smartfon ze średniej półki – właściciele Huawei P30 Lite w Polsce otrzymują taką aktualizację oprogramowania.

Reklama

Huawei P30 Lite – aktualizacja do Androida 10 i EMUI 10

Co prawda Huawei udostępnił nową wersję oprogramowania dla tego modelu już jakiś czas temu, ale dopiero teraz dotarła ona do Polski. Od jednego z naszych Czytelników dostaliśmy informację o pojawieniu się aktualizacji do Androida 10EMUI 10 dla Huawei P30 Lite, który został kupiony w sieci Play. To niewątpliwie miła niespodzianka, ponieważ klienci tego operatora często skarżą się, że ten bardzo długo zwleka z udostępnieniem każdego update’u.

Reklama

Paczka aktualizacyjna waży ponad 3 GB, ale dla większości nie powinno to być problemem, ponieważ smartfon oferuje aż 128 GB pamięci wbudowanej – trzeba się mocno postarać, aby ją zająć w całości. Proces wgrywania Androida 10EMUI 10 nie trwa bardzo długo, lecz mimo wszystko należy na to poświęcić parę chwil, a wcześniej upewnić się, że akumulator jest naładowany w co najmniej 50%, żeby nic nie przerwało aktualizacji oprogramowania.

Po zakończeniu całego procesu, przynajmniej w przypadku Huawei P30 Lite z sieci Play, wersja oprogramowania nosi oznaczenie 10.0.0.158(C431E8R2P7). Niestety, nie wiemy, czy przy okazji zaktualizowane zostały także poprawki zabezpieczeń Androida, ale powinny – jeśli również otrzymaliście Androida 10EMUI 10, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach wraz z informacją, gdzie kupiliście swój smartfon.

EMUI 10 – co nowego?

Jeśli jesteście przyzwyczajeni do interfejsu EMUI 9, musicie przygotować się na dużą dawkę zmian. Najbardziej rzuca się w oczy całkowicie odmieniony wygląd belki powiadomień po jej rozwinięciu – prezentuje się bardzo podobnie do tej z One UI Samsunga i trzeba się do tego przyzwyczaić. Mocno odmieniono również wygląd Ustawień – jest tam dość kolorowo. Nowością jest też systemowy tryb ciemny. Po aktualizacji najprawdopodobniej zniknie także aplikacja „Pobrane” (a przynajmniej tak było w moim przypadku na Huawei Mate 20 Pro).

Dzięki Tomasz za info!