Te smartfony Honor na pewno dostaną aktualizację do EMUI 10/Magic UI 3.0

Już jutro Huawei oficjalnie zaprezentuje EMUI 10, które w nieco zmienionej formie trafi też na wybrane smartfony marki-córki pod postacią Magic UI 3.0. Jeszcze przed premierą nowego oprogramowania dowiadujemy się, którym urządzeniom Honora zostanie ono udostępnione.

Jako że w przypadku Huawei i marki-córki każda wersja nakładki jest nierozerwalnie związana z konkretnym wydaniem Androida, spodziewamy się, że udostępnienie EMUI 10 i Magic UI 3.0 będzie jednocześnie oznaczało aktualizację do Androida Q.

Reklama

Huawei już w czerwcu poinformował, które modele z jego portfolio zostaną zaktualizowane do najnowszej odsłony Zielonego Robota. Wśród nich znajdują się wszystkie smartfony z serii P30 i Mate 20 oraz flagowce z linii P20 i Mate 10, a także wybrane średniaki z rodziny P Smart.

Huawei obiecuje aktualizację do Androida Q dla 17 smartfonów

Jeśli natomiast chodzi o Honora, to producent już w maju 2019 roku poinformował, że aktualizację do Androida Q w pierwszej kolejności otrzymają Honor V20 (w Polsce sprzedawany pod nazwą Honor View 20) i Honor Magic 2. Pod koniec czerwca marka natomiast zadeklarowała, iż najnowsze wydanie Zielonego Robota zostanie udostępnione także wszystkim trzem smartfonom z serii Honor 20.

Do powyższej listy możemy teraz dopisać kolejne modele. Aktualizację do Androida Q i tym samym EMUI 10 bądź Magic UI 3.0 otrzymają również Honor 10, Honor 10 Lite, Honor 8X i Honor V10 a.k.a. Honor View 10. We wszystkich ww. przypadkach producent oficjalnie to potwierdził, więc właściciele tych smartfonów mogą się spodziewać nowego oprogramowania w bliższej lub dalszej przyszłości (konkretny terminach nie jest bowiem na razie znany).

Aktualizację do Androida Q i EMUI 10/Magic UI 3.0 najpewniej dostaną też użytkownicy modeli Honor 9X Pro, Honor 9X, Honor 10 GT, Honor Play, Honor Note 10, Honor 8X Max, Honor 8C i Honor 8A, aczkolwiek w ich przypadku producent oficjalnie tego (jeszcze?) nie potwierdził.

Oczywiście należy się spodziewać, że w pierwszej kolejności Honor udostępni aktualizację do Androida Q i EMUI 10/Magic UI 3.0 w Chinach, a dopiero później na innych rynkach. Polski oddział zapewne w stosownym momencie opublikuje terminarz, ale użytkownicy w Polsce mimo wszystko będą musieli swoje odczekać.

*Na zdjęciu tytułowym Honor 20 Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Huawei Central