fabryka Honor
źródło: Honor

Honor produkuje jedno urządzenie co pół minuty

Po odłączeniu się od Huawei, Honor musiał zadbać o wszystko sam, od początku do końca. Radzi sobie jednak z tym wyśmienicie. Producent poinformował o otwarciu pierwszej własnej fabryki w Chinach, która cechuje się bardzo wysoką wydajnością produkcji.

Reklama

Kiedyś marka-córka Huawei, teraz w pełni niezależny producent

Mimo że Honor od wielu lat określany był mianem niezależnej marki, ponieważ posiadał m.in. własny dział badań i rozwoju (R&D), a także projektowy, to w rzeczywistości mocno współpracował z Huawei. Widoczne to było przede wszystkim w często uderzającym wręcz podobieństwie urządzeń obu marek oraz nakładek EMUI i Magic UI.

Taka strategia z pewnością pozwalała ograniczać koszty i jednocześnie zmaksymalizować udziały na rynku, gdyż obie marki miały inną strategię – kierowały swoje produkty do odmiennych grup docelowych, które dość mocno różniły się od siebie (Huawei chciał, żeby jego produkty kupowali przede wszystkim zamożni klienci).

Marka Honor została sprzedana rok temu konsorcjum chińskich firm, w sumie aż 40, wśród których znajdują się m.in. dystrybutorzy jej urządzeń. Mimo to nadal widać podobieństwa między smartfonami Huawei i Honora. Można to jednak uznać za „echa niegdysiejszej jedności”.

Projekty te prawdopodobnie powstały jeszcze przed sprzedaniem marki-córki i dopiero teraz zostały wprowadzone na rynek, ponieważ ponownie może ona bezproblemowo kupować niezbędne do ich produkcji komponenty. Wcześniej był z tym ogromny problem.

To pierwsza własna fabryka Honora po oddzieleniu się od Huawei

A skoro już o produkcji mowa, to Honor pochwalił się swoją pierwszą fabryką, którą sam w pełni sfinansował. Zlokalizowana jest ona w Intelligent Manufacturing Industrial Park w Shenzhen, gdzie swoje zakłady ma wielu chińskich producentów.

fabryka Honor
źródło: Honor

Fabryka Honora w Shenzhen może pochwalić się imponującą wydajnością. Producent informuje, że gotowe urządzenia zjeżdżają z taśm co 28,5 sekundy, co oznacza, że w ciągu godziny gotowych jest 126 sztuk. Tak szybkie tempo produkcji jest na wagę złota, w końcu marka bardzo szybko odzyskuje udziały w segmencie smartfonów.

Prędkość nie jest jednak jedynym aspektem, na który postawiono nacisk. Producent chwali się, że dokładność podczas składania urządzeń sięga 75 mikronów, a do tego aż 75% produkcji jest w pełni zautomatyzowana. Ponadto w całym procesie wykorzystywanych jest ponad 600 standardów jakości.