smartfon Nokia Lumia 920
fot. Windows Blog

Kultowa Lumia 920 może powrócić z logo HMD i odświeżoną specyfikacją

Lumia 920 to jeden z najcieplej wspominanych smartfonów z systemem Windows Phone. Możliwe, że w HMD Skyline jego kultowy design zostanie przywrócony do życia. Naturalnie systemem będzie już Android, a i poszczególne podzespoły zostaną wymienione na nowsze.

Firma HMD zdecydowała się na pożegnanie z marką „Nokia” w produkowanych przez siebie smartfonach. W kwietniu odbyła się premiera serii Pulse – pierwszej autorskiej linii tego producenta, a w ubiegłym miesiącu zaprezentowany został model Aura. Mniej więcej w tym samym czasie do oferty trafił HMD XR21, będący po prostu Nokią XR21 z nowym logo. Wygląda na to, że z tym wskrzeszaniem Finowie zamierzają iść jeszcze dalej.

HMD Skyline, czyli reinkarnacja Lumii 920

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje na temat trzech nowych modeli tego producenta. Najciekawszy z nich jest HMD Skyline, który wygląda jak przywrócona do życia Lumia 920. O ile jej kultowy wygląd zostanie zachowany, to już specyfikacja ma być wyraźnie odświeżona.

smartfon nokia lumia 920
Tak wyglądała Nokia Lumia 920 (źródło: GSMArena)

Według doniesień sercem modelu Skyline ma być procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 o taktowaniu sięgającym 2,4 GHz. Te same źródła podają, że na froncie znajdzie się (otoczony szerokimi ramkami) wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz z wycięciem na aparat 32 Mpix. Z tyłu zaś „oczka” będą trzy: główne 108 Mpix, ultraszerokie i przeznaczone do fotografii makro (lub czujnik głębi).

Specyfikację urządzenia dopełnią od 8 do 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 4900 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 33 W, moduły Bluetooth 5.2 i NFC oraz konstrukcja spełniająca wymogi normy IP67. Ceny mają się rozpocząć od ~400 euro (równowartość ~1730 złotych).

W drodze są też smartfony Atlas i Ridge

Oprócz modelu Skyline firma ma również pracować nad modelami o nazwach Atlas i Ridge. Oba – wciąż według nieoficjalnych doniesień – mają mieć 6,64-calowe wyświetlacze IPS o rozdzielczości Full HD+, ale ten pierwszy zaoferuje odświeżanie 120 Hz, a drugi – tylko 90 Hz. Mówi się też o maksymalnie 8 GB RAM, 256 GB pamięci na pliki, łączności 5G i akumulatorach o pojemności co najmniej 5000 mAh.

Atlas dokładać ma do tego procesor Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 oraz podwójny aparat główny 48+5 Mpix. Z kolei bazą dla modelu Ridge ma być nieco starszy chipset Snapdragon 480+, a z tyłu znajdzie się tylko pojedynczy aparat 50 Mpix (najprawdopodobniej z dodatkowym czujnikiem głębi). W przypadku tych urządzeń jednak ceny pozostają nieznane.