Google Pixel Watch smartwatch
Google Pixel Watch (źródło: FRONT PAGE TECH)

Wygląd koperty wyczekiwanego smartwatcha jest niemal pewny

Kolejne opublikowane grafiki potwierdzają, że Google Pixel Watch będzie naprawdę ładnym smartwatchem. Co więcej, niewykluczone, że już niebawem zostanie on wreszcie zaprezentowany oficjalnie.

Wciąż czekamy…

Po przejęciu przez Google firmy Fitbit niektórzy oczekiwali, że czeka nas wysyp nowych smartwachy z linii Pixel. Niestety, te oczekiwania niezbyt się sprawdziły. Co więcej, Google Pixel Watch, o którym informacje pojawiają się już od kilku lat, nadal nie doczekał się premiery.

Nie oznacza to jednak, że firma z Mountain View porzuciła plany stworzenia własnego smartwatcha. Warto tutaj podkreślić, że jednego z najbardziej wyczekiwanych smartwatchy na rynku, który jak najbardziej może okazać się naprawdę groźnym rywalem dla Apple Watcha czy Samsunga Galaxy Watch.

Google Pixel Watch smartwatch
Google Pixel Watch (fot. FRONT PAGE TECH)

Całą atmosferę wokół Google Pixel Watcha podgrzewają nieoficjalnie grafiki, mające przedstawiać wygląd tego zegarka. Sporo osób twierdzi, że mamy do czynienia z jednym z najładniejszych urządzeń na rynku, a to sprawą okrągłej koperty i minimalistycznego wzornictwa.

Warto dodać, że ostatnie przecieki wskazywały, że smartwatch Google zadebiutuje w okolicach października 2021 roku. Niestety, przewidywania ponownie się nie spełniły. Obecnie mamy kwiecień 2022 roku, a wyczekiwany zegarek nadal nie został zaprezentowany. Niewykluczone jednak, że jego premiera jest już faktycznie blisko.

Google Pixel Watch na kolejnych grafikach

Nowy render potwierdza wcześniejsze doniesienia – Google Pixel Watch, rozwijany pod nazwą kodową Rohan, będzie miał okrągła kopertę i minimalistyczny wygląd. Nie zabraknie fizycznej koronki, która powinna ułatwić obsługę zegarka. Oczywiście całość w dużym stopniu będzie również nastawiona na korzystanie z dotykowego wyświetlacza.

Google Pixel Watch
(fot. 91mobiles)

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną z ikonek na tarczy smartwatcha. Sugeruje ona, że Google Pixel Watch będzie w dużym stopniu zintegrowany z platformą Fitbit, a także wykorzysta doświadczenie firmy Fitbit w monitorowaniu aktywności fizycznej użytkownika.

Smartwatch ma działać pod kontrolą systemu Wear OS 3.1, a jego premiera może nastąpić już niebawem. Mówi się, że urządzenie zostanie zaprezentowane w pierwszej połowie maja, podczas tegorocznego wydarzenia Google I/O.