smartfon Google Pixel 6a smartphone
Google Pixel 6a (źródło: Google)

Chcesz kupić Pixela w dobrej cenie? Sprawdź tę ofertę

Smartfony z serii Pixel w Polsce nie są tak popularne, jak mogłyby być. To wszystko przez to, że w naszym kraju nie funkcjonuje oficjalny sklep ich producenta. W efekcie, w smartfony Google trzeba zaopatrywać się u pośredników. Przez to ich cena jest dużo wyższa, a sam zakup przestaje być opłacalny. Pojawiła się jednak okazja, by sprawić sobie Google Pixel 6a w dobrej cenie.

Co oferuje Pixel 6a?

Google Pixel 6a to smartfon, który oficjalnie zadebiutował w maju 2022 roku, a w naszym kraju pojawił się pod koniec sierpnia zeszłego roku. Smartfon oferuje 6,1-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ (2400×1080 pikseli), ze współczynnikiem kontrastu >1000000:1 i odświeżaniem na poziomie 60 Hz.

Na pokładzie znalazł się procesor Google Tensor z koprocesorem bezpieczeństwa Titan M2 oraz 6 GB LPDDR5 RAM i 128 GB wbudowanej pamięci typu UFS 3.1. Do podzespołów energię dostarcza akumulator o pojemności 4410 mAh.

Pixel 6a oferuje swoim użytkownikom 12,2 Mpix aparat główny z przysłoną f/1.7, OIS i EIS, a także ultraszerokokątny obiektyw połączony z drugą 12 Mpix matrycą, z funkcją korekcji soczewek i przysłoną f/2.2.

smartfon Google Pixel 6a smartphone
Google Pixel 6a (źródło: Google)

Smartfon Google w dobrej cenie

Przypomnijmy, że w dniu swojej premiery smartfon został wyceniony na 449 dolarów, czyli równowartość ~1970 złotych. Tak, jak już wspomniałem, Google nie prowadzi oficjalnego sklepu w Polsce, dlatego w to urządzenie można było zaopatrzyć się jedynie u pośredników. W sierpniu Google Pixel 6a trafił do polskiego sklepu x-kom w cenie 2599 złotych.

Obecnie jego cena jest nieco niższa, bo w x-kom za zieloną wersję trzeba zapłacić 2299 złotych, a za czarną 2099 złotych – ta jednak jest obecnie niedostępna. Jeśli od dłuższego czasu polujecie na odpowiednią ofertę, żeby kupić właśnie ten smartfon, to właśnie nadarza się ku temu całkiem niezła okazja.

W serwisie Amazon pojawił się smartfon Google Pixel 6a w czarnej obudowie. Trzeba za niego zapłacić dokładnie 1799 złotych.

To okazyjna cena, ponieważ zapłacimy za niego 300 złotych mniej, niż w x-kom (a tutaj kolor czarny nie jest obecnie odstępny).

Jeśli więc od dawna mieliśmy ochotę na ten model, to wydaje się, że nie ma na co czekać!

Powyższy link jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza to, że jeżeli skorzystacie z niego, by zakupić smartfon, wesprzecie Tabletowo!