przeglądarka internetowa google chrome internet browser
Google Chrome na Androida (fot. pexels.com)

Google Chrome 74 na Androida z kilkoma nowościami, m.in. z trybem nocnym

Kilka dni temu na komputery trafiła nowa wersja przeglądarki Chrome oznaczona numerem 74. Nie musieliśmy długo czekać, aby Google wypuściło ją również na urządzenia z systemem Android. Wprowadza ona wiele nowości, a wśród tych najciekawszych można wymienić ciemny motyw oraz wbudowany translator.

Reklama

Tak jak to zazwyczaj bywa, Google Chrome 74 pojawił się na początku na urządzeniach z macOS, Windowsem i Linuxem. Teraz przeglądarka w najnowszej odsłonie trafiła również na sprzęt pracujący pod kontrolą Androida. Jedną z pierwszych zmian jest wprowadzenie trybu ciemnego, który powoli jest dodawany do wszystkich aplikacji od Google.

Co ciekawe, ciemny motyw włącza się automatycznie w momencie, w którym mamy włączony tryb ciemny w samym urządzeniu. Gdy taka opcja nie jest dostępna, można ją aktywować ręcznie. W tym celu należy w pasku wyszukiwania wprowadzić frazę chrome://flags#enable-android-night-mode, a następnie włączyć ciemny motyw.

Reklama

Kolejną nowością jest wbudowany tłumacz, który pojawia się w menu. W momencie, w którym chcemy przetłumaczyć daną stronę, należy wybrać opcję Przetłumacz. Następnie na dole ekranu pojawią się dostępne opcje, w których można na przykład wybrać tłumaczenie na proponowany język.

Poza powyższymi zmianami zostały też wprowadzone mniejsze modyfikacje:

  • wyskakujące strony będą automatycznie blokowane bez względu na to, czy użytkownik włączył taką opcję,
  • tryb oszczędzania danych zmienił swoją nazwę i teraz kryje się pod opcją Wersja uproszczona,
  • pojawiło się nowe narzędzie do dodawania adnotacji w plikach PDF.

Najnowsza wersja Google Chrome o numerze 74 jest już dostępna w Sklepie Play. Jednakże, jeśli Wam się jeszcze nie pokazała, to możecie ją alternatywnie zainstalować korzystając z pliku APK.

Źródło: Android Police

Reklama