W przyszłym miesiącu może zadebiutować Galaxy Z Flip 3 Lite! Albo i nie, ale to nie jest zła wiadomość

Według nieoficjalnych informacji, najbliższa konferencja Galaxy Unpacked odbędzie się 11 sierpnia 2021 roku. Spodziewamy się na niej premiery pięciu produktów, ale okazuje się, że obok nich może zadebiutować również Galaxy Z Flip 3 Lite. Nie wszyscy są jednak co do tego zgodni.

Galaxy Z Flip 3 Lite może zadebiutować obok Galaxy Z Flip 3!

Samsung jeszcze tego oficjalnie nie potwierdził, ale południowokoreańskie media donoszą, że konferencja Galaxy Unpacked 2021 zaplanowana jest na 11 sierpnia 2021 roku (ma się rozpocząć o godzinie 16:00 czasu polskiego). Mamy natomiast pewność, że w jej trakcie zostaną zaprezentowane Galaxy Z Fold 3Galaxy Z Flip 3Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic oraz Galaxy Buds 2. Okazuje się jednak, że obok nich może zadebiutować również Galaxy Z Flip 3 Lite.

A przynajmniej tak informuje południowokoreański serwis The Korea Herald, lecz nie podaje źródeł tej informacji. Można jednak pomyśleć, że to świetna wiadomość, ponieważ może zwiastować możliwość kupienia składanego smartfona również przez mniej zamożnych (ale wciąż z zasobnym portfelem) klientów.

Samsung Galaxy Z Flip 3 Lite może zadebiutować obok Galaxy Z Flip 3
Samsung Galaxy Z Flip 3 5G (źródło: GizNext)

Rzeczywistość może jednak okazać się jeszcze korzystniejsza dla zainteresowanych składanym smartfonem z klapką. Ross Young, który dostarcza wielu informacji na temat nadchodzących produktów, poinformował niedawno, że Galaxy Z Flip 3 Lite został anulowany przez braki procesorów. To kolejna ich ofiara, ponieważ z podobnego powodu przesunięto premierę Galaxy S21 FE na czwarty kwartał 2021 roku.

Gdzie tu zatem dobra wiadomość? Ross Young dodaje, że Galaxy Z Flip 3 będzie kosztował tyle, na ile Samsung chciał wycenić model Galaxy Z Flip 3 5G. Mówi się, że może to być kwota 1249 dolarów, podczas gdy Galaxy Z Flip kosztował na start 1380 dolarów.

Co ciekawe, jednocześnie światło dzienne ujrzały też doniesienia, że na rynek może trafić druga wersja Galaxy Z Flip 3, która nie zaoferuje obsługi sieci piątej generacji. Do takiego posunięcia mają rzekomo skłaniać Samsunga braki procesorów, przez które podobno pojawiły się również plany wprowadzenia do wybranych krajów Galaxy S21 FE z układem Exynos zamiast Snapdragon 888.