smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
Samsung Galaxy S21 FE (źródło: @OnLeaks)

Prędzej chyba kupisz nowy smartfon niż doczekasz premiery Galaxy S21 FE

Zwykle jest tak, że każda kolejna informacja przybliża nas do premiery danego urządzenia. W przypadku Galaxy S21 FE jest całkowicie na odwrót – według najnowszych doniesień, przy dobrych wiatrach Samsung zaprezentuje go dopiero za kilka miesięcy…

Pierwsze informacje na temat Galaxy S21 FE pojawiły się już pod koniec 2020 roku i od tamtej pory kolejne spływają do nas regularnie. Niestety, zamiast przybliżać nas do premiery tego smartfona, sukcesywnie oddalają. Najnowsze nie są bardziej optymistyczne – klienci muszą uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości. Prawdopodobnie jednak nie wszyscy tyle wytrzymają i po prostu kupią inny sprzęt, być może nawet konkurencji.

Kiedy premiera Galaxy S21 FE? Chyba prędzej zdążycie kupić inny smartfon

Premiera Galaxy S21 FE spodziewana była w sierpniu 2021 roku, ale w maju pojawiły się informacje, że smartfon może zostać zaprezentowany już w lipcu. Niestety, w tym miesiącu dotarły do nas niepokojące doniesienia, według których następca Galaxy S20 FE miał znaleźć się w „stanie zawieszenia”, przez co jego prezentacja stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
źródło: @OnLeaks

Najnowsze informacje z jednej strony są bardziej optymistyczne, ale z drugiej każą jeszcze czekać osobom ewentualnie zainteresowanym zakupem Galaxy S21 FE. Według najświeższych doniesień, smartfon pojawi się na rynku, ale nieprędko. Co więcej, będzie dostępny tylko na wybranych rynkach, wśród których (na szczęście) znajdzie się Europa. Ponadto model ten kupią mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ale Japonii i Korei Południowej (!) już nie.

Niestety, Galaxy S21 FE ma zadebiutować najwcześniej dopiero w październiku, czyli dopiero za ponad trzy miesiące! Ponownie słyszymy, że winne są niedobory procesorów Qualcomm Snapdragon 888, co oznacza, że właśnie w ten układ zostanie wyposażony następca Galaxy S20 FE. Samsung podobno został zmuszony, aby dostępne chipy zarezerwować dla składanych Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3, które zgodnie z planem zostaną zaprezentowane w sierpniu br.

smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
źródło: @OnLeaks

Co ciekawe, źródło serwisu fnnews.com potwierdziło, że Samsung rzeczywiście rozważał wstrzymanie produkcji Galaxy S21 FE, ale później zdecydował się wprowadzić ten smartfon w „ograniczonej ilości”, dlatego będzie dostępny tylko na wybranych rynkach. Nie jest jednak pewne, że trafi na niego w czwartym kwartale 2021 roku – wszystko zależy od sytuacji w branży procesorów, a ta cały czas jest daleka od ustabilizowanej. Niewykluczone, że po drodze pojawią się kolejne niedobory, które zmuszą Koreańczyków do ponownej rewizji planów wydawniczych.