Ford F-150 Lightning Pro SSV elektryczny pickup
(fot. Ford)

Ford F-150 Lightning Pro SSV to elektryczny postrach przestępców

Samochody elektryczne są już wykorzystywane przez policję, ale na tle obecnych modeli z pewnością wyróżnia się Ford F-150 Lightning Pro SSV. Mamy bowiem do czynienia z naprawdę mocarnym pickupem, który rozpędza się do 96 km/h w czasie poniżej 4 sekund.

Reklama

Mocy nie powinno zabraknąć

Jak już przed chwilą wspomniałem, elektryki coraz częściej znajdują zastosowanie w policji. Nawet w Polsce auta elektryczne wykorzystywane są jako radiowozy – np. Hyundai Kona Electric. Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, że USA nie jest tutaj wyjątkiem i również w tym kraju samochody pozbawione silników spalinowych trafiają w ręce policjantów.

Oczywiście w przypadku policjantów z USA najlepiej będzie pasował elektryk w prawdziwie amerykańskim stylu, czyli na przykład mocarny pickup. Tutaj właśnie do gry wchodzi Ford F-150 Lightning Pro SSV, który bazuje na cywilnym modelu, przeznaczonym dla wszystkich zainteresowanych kierowców.

Warto mieć na uwadze, że Ford F-150 w wersji spalinowej już wcześniej udowodnił, że jak najbardziej sprawdza się w policji. Elektryczny wariant, czyli Ford F-150 Lightning, nie powinien być tutaj gorszy. Co więcej, oferuje on zalety znane z aut elektrycznych, takie jak naprawdę świetne przyspieszenie – producent podaje, że w czasie poniżej 4 sekund pickup osiąga prędkość 60 mph (96 km/h).

Ford F-150 Lightning Pro SSV elektryczny pickup
(fot. Ford)

Zależnie od wybranego wariantu, kierowca otrzymuje do dyspozycji 452 HP lub nawet 580 HP. Moc, aby zapewnić dobrą przyczepność w różnych warunkach i na gorszej nawierzchni, przenoszona jest na wszystkie cztery koła.

Nie zabrakło również nowoczesnych rozwiązań, stosowanych w cywilnych autach Forda. Mamy więc bezprzewodowe aktualizacje, rozbudowane systemy wsparcia i bezpieczeństwa kierowcy, a także dwa spore ekrany po 12 cali każdy.

Ford F-150 Lightning Pro SSV to elektryk stworzony z myślą o policji

Producent, który już od ponad 70 lat dostarcza policji pojazdy, prawdopodobnie ma spore doświadczenie w tworzeniu takich samochodów. W związku z tym specjalna wersja elektrycznego pickupa powinna jak najbardziej spełnić specyficzne wymagania.

F-150 Lightning Pro SSV oferuje m.in. specjalnie zaprojektowane fotele z wytrzymałej tkaniny ze zmniejszonymi zagłówkami, stalowe płyty w oparciach przednich siedzeń, lampy ostrzegawcze LED zamontowane na dachu, wzmocniony przedni zderzak, a także łatwe do czyszczenia winylowe podłogi i tylne siedzenia.

Wątpię, aby elektryczny pickup stał się równie kultowym radiowozem, jak chociażby Ford Crown Victoria, ale może okazać się naprawdę dobrym wyborem. Tym bardziej, że jego użytkowanie powinno być odczuwalnie tańsze niż aut spalinowych.