(fot. pexels.com)

Facebook z Dark Mode – nowy tryb pojawia się u wybranych użytkowników

Facebook sukcesywnie wprowadza ciemny tryb do swoich aplikacji. Można z niego korzystać już w Messengerze i Instagramie. Niebawem powinien pojawić się również u użytkowników głównej apki Facebooka.

Reklama

Trwają prace nad ciemnym motywem dla Facebooka

Obecnie jednym z głównych trendów na rynku oprogramowania jest wdrażanie opcjonalnego ciemnego motywu. Dark Mode dostępny jest w wielu popularnych aplikacjach, a także w systemach operacyjnych. Wśród najważniejszych nowości w iOS 13 i Androidzie 10 znalazł się właśnie zestaw ciemniejszych kolorów, które w założeniach mają zwiększyć komfort korzystania ze smartfona w nocy, a także wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu.

Reklama

Facebook, podobnie jak wielu innych twórców aplikacji, również zdecydował się dołączyć do mody na ciemniejsze kolory. Jak wspomniałem we wstępie, ciemny tryb dostępny jest już w Instagramie i Messengerze, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Wkrótce zawita on również do WhatsAppa i aplikacji Facebook.

https://twitter.com/nagesh45/status/1198893505239584769?s=20

Wybrani użytkownicy Facebooka zaczęli właśnie zgłaszać, że mogą włączyć Dark Mode w aplikacji na Androida. Nie mamy do czynienia z masowym wdrożeniem, ale pojawienie się nowych kolorów sugeruje, że prace są już na finalnym etapie i wkrótce Facebook powinien udostępnić ciemny motyw wszystkim zainteresowanym.

Facebook z Dark Mode wygląda całkiem dobrze

Całość utrzymana jest w ciemnoszarej i czarnej kolorystyce. Interfejs wygląda dość atrakcyjnie i przejrzyście. Facebook nie zdecydował się na rewolucję – po prostu nadmiar białego koloru został zastąpiony ciemniejszymi barwami.

Niestety, nie wiemy kiedy zmiany pojawią się u wszystkich użytkowników. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać. Docelowo Dark Mode zostanie wprowadzony w aplikacji na Androida i iOS. Różnic pomiędzy tymi wersjami raczej nie będzie – aplikacje Facebooka wyglądają prawie identycznie na obu platformach.

Firma nie zapomina o użytkownikach przeglądających Facebooka z poziomu desktopowej przeglądarki internetowej. Wcześniejsze informacje wskazują na Dark Mode także na desktopach. Mam nadzieję, że Facebook następnie skupi się na przeglądarkowym Messengerze i Instagramie. W końcu obecne przesadnie białe interfejsy nie są zbyt wygodne podczas korzystania nocą.

źródło: Android Police, @nagesh45 (Twitter)

Reklama