Aplikacja Facebooka na Androida dostanie tryb nocny. Prace trwają

Facebook wprowadził już ciemny motyw w Messengerze, i powoli zmierza on do głównej aplikacji firmy.

Po tym jak Androida wypełniły aplikacje o tłach zbliżonych do bieli lub całkowicie białe, przyszedł czas na nowy trend. Teraz każdy szanujący się program, a także system operacyjny, musi mieć swój tryb ciemny, ułatwiający przeglądanie treści wieczorami. Co znamienne, największe problemy mają z tym właściciele najbardziej popularnych aplikacji, takich jak Google czy Facebook.

Reklama

Facebook wprowadził ciemny motyw w Messengerze w kwietniu tego roku. Gigant społecznościowy rozpoczął prace nad Dark Mode w Facebooku od podstrony Filmy w Watch. Wskazała na to Jane Wong, od której dostaliśmy już wiele sygnałów odnośnie spodziewanych funkcji Facebooka. Jej zdaniem zmiany dotkną również całej aplikacji na Androida.

Minie jeszcze trochę czasu, zanim tryb ciemny zostanie wprowadzony w wersji programu dostępnej dla wszystkich, ale wystarczy rzut oka na poniższe obrazki, żeby zorientować się, jakiego kształtu działań możemy spodziewać się po deweloperach Facebooka. Jak widać, na razie to pierwsze kroki, ale postęp będzie bardziej widoczny z upływem czasu. Nie wiadomo, na kiedy planowany jest pełny rollout ciemnego motywu. Używający Facebooka na Androidzie będą musieli jeszcze trochę na niego poczekać. Ale doczekają się na pewno.

źródło: @wongmjane