(fot. pexels.com)

Messenger może niebawem powrócić do głównej aplikacji Facebooka

Mark Zuckerberg zamierza wprowadzić znacznie większą integrację pomiędzy aplikacjami Facebooka. Ma ona dotyczyć Facebooka, Instagrama, a także WhatsAppa. Możliwe, że przed wdrożeniem tych większych zmian, doczekamy się mniejszego zintegrowania. Według nowych informacji, które właśnie pojawiły się w internecie, Messenger miałby ponownie znaleźć się w głównej aplikacji Facebooka.

Pamiętam, jak Facebook zdecydował się oddzielić Messengera od głównej aplikacji, co początkowo zostało przyjęte dość negatywnie. Jednakże, z perspektywy czasu można stwierdzić, że był to krok w dobrym kierunku. Otrzymaliśmy bowiem całkiem niezły komunikator, który pozwala komunikować się ze znajomymi z Facebooka, z pominięciem większości funkcji oferowanych przez główną aplikację. Co więcej, Messenger stał się komunikatorem, który nie wymaga posiadania konta na Facebooku.

Reklama

Messenger ponownie w aplikacji Facebooka?

Tyle lat i wydanych pieniędzy, aby teraz zabić dość dobry komunikator? Nie, to raczej się nie wydarzy. Messenger wciąż będzie rozwijany. Jednakże, główna aplikacja Facebooka może ponownie oferować funkcję czatu, bez konieczności przekierowywania do oddzielnego Messengera.

Jane Manchun Wong, znana na Twitterze jako @wongmjane, ponownie dostarczyła informacji o planowanych nowościach w mobilnej aplikacji. Tym razem Wong, specjalizująca się w analizowania kodów programów, donosi o zmianach w aplikacji Facebooka. Firma Marka Zuckerberga rozważa przywrócenie funkcji Messengera. Jednakże, może on pojawić się w mocno ograniczonej wersji.

Messenger w wersji dostępnej z poziomu głównej aplikacji może służyć wyłącznie do odbierania i wysyłania prostych wiadomości tekstowych. W celu wysłania reakcji na wiadomość, zdjęcia lub wykonania połączenia, wciąż niezbędna jest oddzielna aplikacja Messengera.

Udostępnione zrzuty ekranu pokazują jeszcze jedną zmianę, która niebawem może zostać wprowadzona w aplikacji Facebooka. Ma ona doczekać się większego odświeżenia interfejsu. Dominującym kolorem będzie biały, podobnie jak w nowym Messengerze. Niewykluczone, że opcjonalnie będzie dostępny ciemny motyw.

Nie wiemy, kiedy Facebook zdecyduje się wprowadzić opisywane nowości. Obecnie są one na etapie bardzo wczesnych testów, więc możliwe, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

źródło: The Verge