Internet Social Social Network Network Facebook

Facebook chce jeszcze bardziej połączyć wszystkie swoje aplikacje. Użytkownicy widzą Instagram Stories na „Fejsie”

Facebook ostatnio prowadzi intensywne prace nad połączeniem wszystkich swoich aplikacji, tak, aby korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne. Teraz niektórzy użytkownicy zobaczyli, że w ich aplikacji Facebook zaczęły pojawiać się Instagram Stories.

Facebook integruje swoje aplikacje

Informację o tym, jakoby na Facebooku zaczęły pojawiać się Instagram Stories, przekazał serwis The Verge. Mówi on o tym, że użytkownicy zobaczyli ciekawe zjawisko w swojej aplikacji. Mianowicie chodzi o obwódkę dookoła story. Dotychczas widzieli ją jedynie w kolorze niebieskim, co informuje, że relacja została dodana na Facebooku lub Messengerze.

Teraz natomiast pojawiła się także obwódka w kolorze różowo-pomarańczowym. Kolor ten jest używany do oznaczania relacji z Instagrama.

Facebook będzie wyświetlał Instagram Stories
Ekran informujący o tym, że Instagram Stories będą wyświetlane w aplikacji Facebooka (fot. ec_wife)

Oczywiście, aby móc wyświetlać Instagram Stories w głównej aplikacji giganta z Menlo Park, konieczne jest połączenie konta na Facebooku z kontem na Instagramie.

Matt Navarra, osoba odpowiedzialna za komunikację w firmie z Menlo Park, twierdzi, że jest to opcja dopiero testowana i służy do zbierania opinii o niej. Dodał także, że zostaną zachowane wszystkie ustawienia prywatności i nowa funkcja nie będzie w nie ingerować.

Tak jak zostało wcześniej powiedziane, gigant z Menlo Park jest dopiero w fazie testów nowej funkcji i na pewno nieprędko pojawi się ona na naszych urządzeniach. Jednak widać wyraźnie, że firma Marka Zuckerberga dąży do integracji swoich usług.

Wcześniej byliśmy świadkami prac nad integracją Facebooka, Instagrama oraz WhatsAppa, które miały na celu sprawienie, że korzystanie z nich ma być maksymalnie wygodne dla użytkownika. Obejmuje to np. rozpoczęcie czatu z jednej aplikacji, np. Facebooka, z której będziemy mogli napisać wiadomość do użytkownika, który korzysta wyłącznie z WhatsAppa.