Stories tylko dla bliskich znajomych oficjalnie w Instagramie. Mieliście już to wcześniej?

Dziwne, miałem wrażenie, że była to globalnie działająca funkcja. „Bliscy znajomi” na Instagramie od długich miesięcy pozwalała mi na stworzenie listy osób, którym wysyłałbym te Relacje, których z różnych przyczyn nie chciałbym udostępniać wszystkim swoim obserwatorom. Jak widać, myliłem się, a opcja „Bliscy znajomi” dopiero teraz udostępniana jest wszystkim użytkownikom Instagrama.

Instagram najwyraźniej przeciwdziała trendowi, jaki rozwinął się wśród nastoletnich użytkowników Instagrama. Prowadzą oni czasem dwa konta w serwisie: jedno prywatne, często „za kłódką”, przeznaczone tylko dla bliższych znajomych oraz drugie, publiczne, na którym „hodują” sobie obserwatorów i lajki.

Taki sposób na radzenie sobie z ograniczeniami Instagrama nazwany został „Finstagram” (od Fiction Instagram). Firma pozwoli teraz ograniczyć udostępniane treści do wybranego kręgu obserwatorów, co powinno dać użytkownikom wrażenie większej dyskrecji. Wtedy podwójne konta nie będą potrzebne.

Listy bliskich znajomych tworzy się w prosty sposób – wystarczy zajrzeć do menu bocznego i dobrać znajomych. Gdy będziemy tworzyć Relację, zobaczymy opcję udostępnienia jej tylko osobom z listy.

Jeśli ktoś wysłał Stories, a znajdujemy się w jego gronie bliskich znajomych, to oznaczenie Relacji na głównej stronie Instagrama przybierze formę zielonego pierścienia, a nie różowego. Podczas oglądania takiego materiału u góry ekranu, po prawej stronie, pojawi się także odpowiednie oznaczenie.

Mam wrażenie, że Polska należała do krajów, w których testowano tę funkcję od dłuższego czasu – już nieraz otrzymywałem od znajomych Relacje z oznaczeniem „Bliscy znajomi”.

Wy też ją już testowaliście?

https://www.tabletowo.pl/2018/11/22/nowy-wyglad-profilu-na-instagramie/

źródło: Instagram