fot. Dropbox

Zdjęcia i filmy z Facebooka zgrasz od teraz też do Dropboxa

Facebook po tym, jak umożliwił użytkownikom robienie kopii zapasowej zdjęć i filmów w aplikacji Zdjęcia Google, dodaje kolejną metodę eksportowania plików. Tym razem do również bardzo popularnego Dropboxa.

Kopia zapasowa zdjęć i filmów z Facebooka na Dropboxie i Koofr

Serwis społecznościowy już teraz oferuje możliwość zrobienia kopii zapasowej naszych plików, takich jak zdjęcia czy filmy. Możemy zgrać je do aplikacji Zdjęcia Google, gdzie będą przetrzymywane zarówno multimedia zrobione aparatem w smartfonie, jak i właśnie pobrane pliki z Facebooka.

Teraz do grona aplikacji, do których możemy przeprowadzić taką migrację plików, dołącza dobrze wszystkim znany Dropbox. Jest to usługa chmurowa, polegająca na udostępnieniu użytkownikowi miejsca na serwerach firmy.

Warto również wspomnieć, że razem z Dropboxem do grona aplikacji dołącza także znacznie mniej popularny w naszym kraju Koofr.

Firma z Menlo Park chwali się przede wszystkim bezpieczeństwem i odpowiednimi zabezpieczeniami kopii zapasowej w Dropboxie. Użytkownicy przy zgrywaniu danych będą musieli ponownie wpisać hasło do serwisu społecznościowego, a także do konta Dropbox.

Facebook kroki eksportu
Pięć kroków wystarczy, aby zrobić kopię zapasową zdjęć i filmów (fot. Facebook)

Po wykonaniu wszystkich czynności, Dropbox rozpocznie import danych na wybrane przez nas konto. Ma to być wykonywane w pełni w tle, przez co nie będziemy musieli mieć odpalonego Fejsa, aby zakończyć wykonywanie kopii zapasowej.

Po zakończeniu całego procesu, na naszym koncie Dropbox pojawi się odpowiedni folder, w którym znajdziemy multimedia z Facebooka. Dla osób, które korzystają z Koofr, ten proces wygląda w dokładnie taki sam sposób.

Możliwość przesłania zdjęć i filmów do usług Dropbox i Koofr została już wprowadzona do użytku i powinna widnieć w ustawieniach Waszego konta na portalu społecznościowym. Po wejściu w ikonę zębatki wybieracie opcję „Twoje informacje na Facebooku”, a następnie z menu opcję „Prześlij kopię zdjęć lub filmów”. Po wpisaniu hasła do konta w serwisie społecznościowym, możecie skopiować swoje multimedia do Dropboxa lub Koofr.

Polecamy również: