Dropbox nowe logo - fot. Producent
fot. Dropbox

Dropbox udostępni menadżer haseł dla wszystkich użytkowników – kompletnie za darmo

Dropbox kojarzy się zapewne większości użytkownikom z przyzwoitą alternatywą dla usług przechowywania danych w chmurze. Latem 2020 roku wystartowała usługa Dropbox Passwords, która pełni rolę menadżera haseł. Początkowo usługa dostępna była wyłącznie w ramach jednego z płatnych planów usługi. Teraz twórcy Dropboxa zapowiedzieli, że od kwietnia 2021 menadżer haseł będzie dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników.

Reklama

Czas na „renesans” Dropboxa?

Usługa przechowywania danych w chmurze jaką początkowo oferował Dropbox, zdobyła swego czasu sporą popularność. Stało się tak w dużej mierze za sprawą prostych do zrealizowania promocji, pozwalających na permanentne zwiększenie limitu danych, jakie użytkownicy mogli gromadzić na swoich wirtualnych dyskach. Z czasem za sprawą dużej konkurencji w postaci Dysku Google, Microsoft OneDrive czy też iCloud, usługa zanotowała spory odpływ aktywnych użytkowników.

Nie oznacza to jednak, że twórcy Dropboxa zdecydowali się złożyć broń w walce o klientów. Usługa inteligentnej synchronizacji, zgrywanie zdjęć i filmów na Facebooka bezpośrednio z aplikacji to tylko kilka z funkcji w jakie wzbogacił się Dropbox na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W ubiegłe wakacje, twórcy zdecydowali się uruchomić zupełnie nową usługę Dropbox Passwords, która pozwala nam w prosty i bezpieczny sposób zarządzać swoimi hasłami z poziomu dedykowanej aplikacji. Początkowo funkcja ta dostępna była tylko i wyłącznie dla klientów płatnych planów usługowych – Dropbox Plus i Professional, a także w ramach dedykowanych planów dla firm.

Reklama
Usługa Dropbox Passwords za darmo dla wszystkich od kwietnia 2021
Dropbox Passwords pojawi się w darmowym planie usługi (fot. Dropbox)

Usługa Dropbox Passwords dla wszystkich

Twórcy na swoim blogu poinformowali, że już w kwietniu 2021 roku Dropbox Passwords zostanie udostępniona za darmo dla wszystkich użytkowników platformy. Aplikacja w ramach darmowego planu Dropbox Basic będzie miała wszystkie funkcje, jakie oddane zostały wcześniej w ręce użytkowników, którzy opłacali abonament.

Usługa w darmowej wersji pozwoli użytkownikom na :

 • Przechowywanie do 50 haseł
 • Dostęp do zapisanych haseł w dowolnym miejscu za sprawą automatycznej synchronizacji na maksymalnie trzech różnych urządzeniach (w tym w aplikacji mobilnej)
 • Bezpieczne udostępnianie innym swoich haseł (usługa wystartuje wkrótce)

Taki ruch ze strony twórców wydaje się bardzo dobrym posunięciem. Biorąc pod uwagę fakt, że popularny menadżer haseł LastPass wprowadził zmiany w darmowej aplikacji, które w dużej mierze zmuszały użytkowników do opłacania abonamentu, taki ruch może przyciągnąć do Dropbox Passwords niejednego klienta.

Twórcy Dropboxa udostępnili specjalną stronę, która pozwala zapisać się do usługi menadżera haseł już teraz. Użytkownicy którzy na to się zdecydują, dostaną na swojego emaila powiadomienie, kiedy tylko darmowa usługa rozpocznie swoje działanie.

  1. Nie jest i to nie tylko oni taką ofertę mają. Wystarczy przejrzeć sobie najpopularniejsze tego typu usługi i praktycznie każda ma tego typu ograniczenia w wersji free i takich dobrych darmowych praktycznie nie ma poza 2-3 firmami
   Oczywiście mam tu na myśli firmy, które ofererują synchronizację haseł w szyfrowanej chmurze.

   1. Ok, rozumiem, tylko po co oferować usługę która jest co prawda za darmo ale absolutnie bezużyteczna?

  1. I jedno zalogowane urządzenie na raz, co całkowicie dyskwalifikuje usługę dla bardziej wymagających użytkowników.

   1. „Dostęp do zapisanych haseł w dowolnym miejscu za sprawą automatycznej synchronizacji na maksymalnie trzech różnych urządzeniach (w tym w aplikacji mobilnej)”, nie widzę notki że można zalogować się jednocześnie na 3 urządzeniach. Poza tym to jest raczej problem znikomej części ludzi, bardziej wymagający klient raczej ma więcej niż 50 haseł, z tego samego powodu ludzie uciekają z Lastpass. Inna sprawa to cena. No ale jak ktoś płaci za miejsce na Dropbox to program jest git.

    1. Ja w ogóle nie widzę możliwości sensownego użycia jakiegokolwiek darmowego managera haseł. Dropbox jest tak samo dla mnie niewystarczający jak Nordpass, mimo różnicy w możliwościach.

     1. No ale pomyślmy, ilu ludzi używa jednocześnie, w tym samych czasie, menedżera haseł na dwóch urządzeniach. Ja mam płatny plan ale nawet jeśli nie zapłacę to wciąż mam niemal 100% funkcjonalny produkt. A jak to wygląda w takim Lastpass czy Dropbox, mam płatny plan i 150 haseł, przestanę płacić i co się wtedy dzieje z moimi hasłami?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama