Dropbox nowe logo - fot. Producent
fot. Dropbox

Dropbox udostępni menadżer haseł dla wszystkich użytkowników – kompletnie za darmo

Dropbox kojarzy się zapewne większości użytkownikom z przyzwoitą alternatywą dla usług przechowywania danych w chmurze. Latem 2020 roku wystartowała usługa Dropbox Passwords, która pełni rolę menadżera haseł. Początkowo usługa dostępna była wyłącznie w ramach jednego z płatnych planów usługi. Teraz twórcy Dropboxa zapowiedzieli, że od kwietnia 2021 menadżer haseł będzie dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników.

Reklama

Czas na „renesans” Dropboxa?

Usługa przechowywania danych w chmurze jaką początkowo oferował Dropbox, zdobyła swego czasu sporą popularność. Stało się tak w dużej mierze za sprawą prostych do zrealizowania promocji, pozwalających na permanentne zwiększenie limitu danych, jakie użytkownicy mogli gromadzić na swoich wirtualnych dyskach. Z czasem za sprawą dużej konkurencji w postaci Dysku Google, Microsoft OneDrive czy też iCloud, usługa zanotowała spory odpływ aktywnych użytkowników.

Nie oznacza to jednak, że twórcy Dropboxa zdecydowali się złożyć broń w walce o klientów. Usługa inteligentnej synchronizacji, zgrywanie zdjęć i filmów na Facebooka bezpośrednio z aplikacji to tylko kilka z funkcji w jakie wzbogacił się Dropbox na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W ubiegłe wakacje, twórcy zdecydowali się uruchomić zupełnie nową usługę Dropbox Passwords, która pozwala nam w prosty i bezpieczny sposób zarządzać swoimi hasłami z poziomu dedykowanej aplikacji. Początkowo funkcja ta dostępna była tylko i wyłącznie dla klientów płatnych planów usługowych – Dropbox Plus i Professional, a także w ramach dedykowanych planów dla firm.

Usługa Dropbox Passwords za darmo dla wszystkich od kwietnia 2021
Dropbox Passwords pojawi się w darmowym planie usługi (fot. Dropbox)

Usługa Dropbox Passwords dla wszystkich

Twórcy na swoim blogu poinformowali, że już w kwietniu 2021 roku Dropbox Passwords zostanie udostępniona za darmo dla wszystkich użytkowników platformy. Aplikacja w ramach darmowego planu Dropbox Basic będzie miała wszystkie funkcje, jakie oddane zostały wcześniej w ręce użytkowników, którzy opłacali abonament.

Usługa w darmowej wersji pozwoli użytkownikom na :

  • Przechowywanie do 50 haseł
  • Dostęp do zapisanych haseł w dowolnym miejscu za sprawą automatycznej synchronizacji na maksymalnie trzech różnych urządzeniach (w tym w aplikacji mobilnej)
  • Bezpieczne udostępnianie innym swoich haseł (usługa wystartuje wkrótce)

Taki ruch ze strony twórców wydaje się bardzo dobrym posunięciem. Biorąc pod uwagę fakt, że popularny menadżer haseł LastPass wprowadził zmiany w darmowej aplikacji, które w dużej mierze zmuszały użytkowników do opłacania abonamentu, taki ruch może przyciągnąć do Dropbox Passwords niejednego klienta.

Twórcy Dropboxa udostępnili specjalną stronę, która pozwala zapisać się do usługi menadżera haseł już teraz. Użytkownicy którzy na to się zdecydują, dostaną na swojego emaila powiadomienie, kiedy tylko darmowa usługa rozpocznie swoje działanie.