Apple umożliwi przeniesienie zdjęć i filmów z iCloud do innych usług, m.in. Zdjęć Google

Apple wprowadza funkcję, dzięki której przenoszenie zdjęć i filmów z iCloud do m.in. Zdjęć Google stanie się dużo łatwiejsze i szybsze.

Koniec z ręcznym kopiowaniem zdjęć i filmów z iCloud

Nowa usługa jest już dostępna dla użytkowników m.in. z Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Co ważne – nie tracimy zdjęć posiadanych na koncie iCloud, ponieważ przesyłana jest jedynie ich kopia. Apple zastrzega, że cały proces trwa od trzech do siedmiu dni – tyle czasu potrzeba na zweryfikowanie prośby i samą wysyłkę do innej usługi.

Zanim jednak spróbujecie przesłać zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google, upewnijcie się, że spełniacie poniższe warunki:

  • Używacie usługi Zdjęcia iCloud.
  • Wasze Apple ID korzysta z dwupoziomowego uwierzytelniania.
  • Posiadacie konto Google, które pozwala na korzystanie ze Zdjęć Google.
  • Macie wystarczającą ilość miejsca na Waszym koncie Google (jeśli nie, to niektóre z plików nie zostaną przeniesione).

Jak przenieść zdjęcia i filmy z iCloud do Zdjęć Google?

Apple wymienia trzy proste kroki. Musicie zalogować się na stronie Dane i prywatność za pomocą Apple ID, wybrać opcję przeniesienia danych, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Po rozpoczęciu całego procesu otrzymacie dwa e-maile, jeden z potwierdzeniem wykonania operacji, a drugi informujący o jej zakończeniu. Stan swojej prośby sprawdzicie na stronie Apple.

Przenoszenie zdjęć i filmów z Apple iCloud do usługi Zdjęcia Google
Okno przenoszenia zdjęć i filmów z iCloud (fot. MacRumors)

Jakie pliki można przenosić?

Apple wymienia szeroką gamę obsługiwanych plików: PG, PNG, WEBP, GIF, niektóre pliki RAW, MPG, MOD, MMV, TOD, WMV, ASF, AVI, DIVX, MOV, M4V, 3GP, 3G2, MP4, M2T, M2TS, MTS i MKV. Problemem mogą okazać się albumy inteligentne, Live Photos i niektóre pliki RAW, które mogą nie być dostępne po przeniesieniu.

Jeśli jesteście maniakami fotografii i cykacie tysiące fotek, musicie pamiętać, że Zdjęcia Google ograniczają liczbę plików w albumie do 20000. Jeżeli limit zostanie przekroczony, fotografie są wgrywane oddzielnie.

Nowo wprowadzona usługa wydaje się całkiem przydatna, szczególnie dla osób posiadających w swoich zasobach znaczne ilości zdjęć. Jeśli jednak zależy Wam na szybkim przeniesieniu pojedynczych plików, lepiej skorzystajcie z tradycyjnych metod, aby uniknąć niepotrzebnego oczekiwania na weryfikację Waszej prośby.