Dysk Google automatycznie usunie starsze pliki z kosza

Dotychczas usunięcie czegoś z Google Drive nie było tak intuicyjne, jak mogłoby się wydawać. Pliki lądowały w koszu i tam… spokojnie zajmowały przestrzeń dyskową i oczekiwały, aż opróżnimy kosz ręcznie. Wkrótce się to zmieni – Dysk Google automatycznie usunie starsze pliki.

Żadnym zaskoczeniem nie jest, że każda przestrzeń chmurowa, z jakiej korzystamy, ma ograniczoną pojemność. Nie inaczej jest w przypadku Dysku Google. A jak najszybciej zyskać trochę dodatkowego miejsca? Po prostu coś usunąć.

Z tym, że Dysk Google usunięte pliki magazynował w koszu… na wieczność. W ten sposób dane nadal zajmują cenne miejsce, a jeśli użytkownik nie zdecyduje się na samodzielne opróżnienie kosza, to ten będzie po prostu stopniowo się wypełniał.

Dysk Google automatycznie usunie z kosza pliki starsze niż 30 dni

Nie umiem skomentować tego inaczej niż…. nareszcie. Tego typu automatyzm nie jest dla mnie niczym dziwnym – skrzynka na Gmailu dokładnie w ten sposób obsługuje się z koszem. Ci, którzy oczekują spójności od produktów Google’a, być może nadal są nieświadomi, że na ich Dysku trochę starych plików zalega w koszu.

Dysk Google
Dysk Google

Kiedy wchodzą zmiany?

Od kiedy zaczynają obowiązywać nowe zasady? Dopiero od przyszłego miesiąca, a konkretniej rzecz ujmując – 13 października 2020 roku. Co istotne, dopiero wtedy zaczyna się odliczanie 30 dni, a więc pierwsze dane zostaną automatycznie usunięte z Dysku Google nie wcześniej niż 12 listopada.

Wydaje mi się, że sensu takiej funkcji nawet nie trzeba komentować. Sam co prawda niewiele myślałem o tym, że bardzo jej potrzebuję, ale dosyć się z niej cieszę. W końcu do kosza wrzucamy pliki, które i tak są nam niepotrzebne, a dodatkowej przestrzeni na rzeczy ważne nigdy za wiele, prawda?

Polecamy również: