Znamy datę premiery Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Mi MIX 5G i MIUI 11

Nadchodzące dni przyniosą wiele smartfonowych premier. Już dziś zadebiutują Xiaomi Mi 9 Lite i Vivo NEX 3 5G, a w czwartek aż cztery modele z serii Mate 30 (Mate 30 Lite, Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 RS). Z kolei w przyszłym tygodniu zobaczymy Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Mi MIX 5G i MIUI 11.

Xiaomi stawia na 5G

Bycie w piątce największych producentów smartfonów na świecie zobowiązuje. Xiaomi nie może sobie pozwolić na pozostawanie w tyle, bowiem konkurencja nie stoi w miejscu. A jako że 5G zaczyna wkraczać na salony, producent z Państwa Środka nie zamierza przespać tego technologicznego przełomu.

Reklama

Xiaomi bardzo szybko zareagowało na zapowiedzi uruchomienia sieci nowej generacji w Europie, bowiem już przy okazji targów MWC 2019 w Barcelonie zaprezentowało pierwszy smartfon z modemem 5G – Mi MIX 3 5G. A w przyszłym tygodniu do oferty dołączą do niego kolejne dwa modele.

Premiera Xiaomi Mi 9 Pro 5G i Xiaomi Mi MIX 5G

Jako że sieć 5G wciąż jest nowinką, producenci mocno podkreślają, że dany smartfon jest ją w stanie obsłużyć – (najpewniej) właśnie dlatego w nazwach dodawane jest „5G”. Kiedy jednak stanie się ona tak powszechna, jak technologia 4G LTE, dopisek ten najprawdopodobniej zacznie być pomijany.

Na razie się na to nie zapowiada, dlatego kolejnymi smartfonami Xiaomi z modemami 5G będą Mi 9 Pro 5GMi MIX 5G. Warto w tym miejscu zauważyć, że w przypadku nowego modelu z serii Mi MIX producent zdecydował się pominąć numerek, co jest trochę zaskakującym posunięciem. Czyżby dlatego, że „4” uważana jest w Chinach za pechową, a marka nie chciała dawać dwóch „5” obok siebie (Mi MIX 5 5G)?

Raczej nie spodziewam się uzyskać odpowiedzi na to pytanie, ale nie zmienia to faktu, iż Mi 9 Pro 5GMi MIX 5G zostaną zaprezentowane w przyszły wtorek, 24 września 2019 roku. Wraz z nowymi smartfonami zadebiutują najnowsze wydanie autorskiego interfejsu Xiaomi, MIUI 11, a także kolejny telewizor marki.

Zapowiedź premiery Xiaomi Mi 9 Pro i Xiaomi Mi MIX 5G (fot. Xiaomi Weibo)

Xiaomi niedawno zapowiedziało, że Mi 9 Pro 5G będzie wspierał technologię ładowania indukcyjnego Mi Charge Turbo 30 W i zwrotne ładowanie bezprzewodowe. Jeśli natomiast chodzi o Mi MIX 5G, to w jego przypadku spodziewamy się przede wszystkim aparatu o budowie peryskopowej i drugiego o rozdzielczości 108 Mpix. Oba smartfony od razu po wyjęciu z pudełka powinny też pracować pod kontrolą systemu Android 10 z nowym interfejsem MIUI 11.

Polecamy również: Tak będzie wyglądać MIUI 11

Tak wygląda nowa nakładka systemowa Xiaomi – masowy przeciek o MIUI 11

Źródło: Xiaomi Weibo