(fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Xiaomi Mi (nie) MIX 4 wraz z MIUI 11 może zadebiutować kilka dni po Mate 30

Rychła premiera Xiaomi Mi Mix 4 może być dużą niespodzianką, ponieważ wciąż wiemy na jego temat bardzo mało. Według najnowszych informacji, smartfon może jednak zadebiutować za niewiele ponad dwa tygodnie i być pierwszym urządzeniem w ofercie marki z MIUI 11, bazującym na udostępnionym w miniony wtorek Androidzie 10.

Trwające właśnie targi IFA 2019 przyniosły nam tylko dwie, flagowe premiery – Sony Xperia 5 i LG G8X ThinQ (a.k.a. LG V50S ThinQ w Korei Południowej). W przyszłym tygodniu zadebiutują tegoroczne iPhone’y (10 września), a za dwa tygodnie Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro (19 września). Według najnowszych doniesień, następny w kolejce jest Xiaomi Mi Mix 4 (a kilka dni po nim podobno OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro).

Reklama

Premiera Xiaomi Mi Mix 4

Według informacji, opublikowanych przez serwis Xiaomishka, Xiaomi zaprezentuje bezpośredniego następcę Xiaomi Mi Mix 3 i Mi Mix 3 5G za nieco ponad dwa tygodnie, a dokładniej 24 września 2019 roku. Wydaje się to prawdopodobne, bowiem Wang Teng Thomas, dyrektor produktowy Xiaomi zasugerował, że smartfon zadebiutuje pod koniec bieżącego miesiąca.

Co ciekawe, nieoficjalnie mówi się, że producent planował zaprezentować Mi Mix 4 w połowie września 2019 roku, ale „z kilku powodów” zdecydowano się opóźnić premierę. Podobno jednym z nich jest debiut Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro 19 września w Monachium. Najwyraźniej Xiaomi nie chciało walczyć o atencję całego świata akurat z tą marką.

Xiaomi Mi Mix 4 czy nie?

Jednocześnie pojawiają się wątpliwości, czy następca Xiaomi Mi Mix 3 i Mi Mix 3 5G faktycznie będzie się nazywał Mi Mix 4, ponieważ Xiaomi utraciło licencję na znak towarowy „MIX” i na razie nie wiadomo, czy producentowi uda się ją odzyskać. Jeśli nie, firma musi poszukać innej nazwy dla najbardziej innowacyjnej serii w swojej ofercie.

A skoro o innowacjach mowa, to nieoficjalnie mówi się, że Xiaomi Mi Mix 4 zostanie wyposażony m.in. w aparat o rozdzielczości 108 Mpix oraz aparat o budowie peryskopowej, a także funkcję zwrotnego ładowania indukcyjnego. Jednocześnie istnieją szanse, że będzie to pierwszy smartfon z wgranym MIUI 11, bazującym na jeszcze pachnącym nowością Androidzie 10.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Mix 3 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Miłosza)

Źródło: Xiaomishka