Xiaomi Mi Charge Turbo
fot. Xiaomi

Xiaomi zaprezentowało technologię ładowania bezprzewodowego Mi Charge Turbo 30 W

Xiaomi może nie jest najbardziej innowacyjną marką na rynku, ale nie oznacza to, że producent czeka, aż ktoś inny opracuje nowe rozwiązanie, by dopiero wtedy wdrożyć je do swoich urządzeń. Firma zaprezentowała dziś najszybszą technologię bezprzewodowego ładowania na świecie o nazwie Xiaomi Mi Charge Turbo, która pozwoli ładować smartfony indukcyjnie z mocą aż 30 W.

Jeszcze do niedawna największym argumentem przeciwko ładowaniu bezprzewodowemu była niska wydajność tego rozwiązania – mówiąc najprościej, „po kablu” akumulator dało się naładować znacznie szybciej. Powoli traci on jednak na aktualności, ponieważ najnowsze smartfony obsługują coraz szybsze ładowanie indukcyjne.

Dla przykładu, w przypadku Xiaomi Mi 9 jest to już 20 W, czyli niewiele mniej niż „po kablu”, gdyż model ten wspiera ładowanie przewodowe 27 W. Ta ostatnia wartość co prawda nie jest rekordowa, ponieważ na rynku są smartfony z ładowarkami o mocy 40 W lub nawet 50 W, jednak jednocześnie też plasuje się sporo powyżej przeciętnej, bowiem – jeśli chodzi o szybkie ładowanie – zwykle mamy do czynienia z mocami <20 W.

Xiaomi Mi Charge Turbo 30 W

Ładowanie indukcyjne staje się coraz powszechniejsze, gdyż na rynku debiutują kolejne smartfony ze wsparciem dla tego rozwiązania. Dziś Xiaomi zaprezentowało technologię o nazwie Mi Charge Turbo i mocy aż 30 W, co aktualnie jest rekordową wartością. Co więcej, producent od razu zapowiedział, że nadchodzący Xiaomi Mi 9 Pro 5G będzie ją wspierał, a oprócz tego także szybkie ładowanie przewodowe, indukcyjne ładowanie zwrotne i ładowanie innych urządzeń za pomocą USB OTG.

Xiaomi przy okazji zaprezentowało też dwa nowe akcesoria do ładowania. Pierwszym jest chłodzony wiatrakiem Wireless Charging Stand, który obsługuje ładowanie indukcyjne 30 W i potrafi naładować akumulator o pojemności 4000 mAh od 0% do 50% w zaledwie 25 minut lub do 100% w 69 minut. To naprawdę szybko – wartości te są porównywalne do tych osiąganych przy użyciu ładowania przewodowego o dużej mocy. Kolejnym jest zaś Xiaomi Smart Tracking Wireless Charging Pad 20 W, które „automatycznie śledzi i dopasowuje cewki ładujące do smartfona użytkownika”.

Xiaomi nie zdradziło natomiast, kiedy zaprezentuje Xiaomi Mi 9 Pro 5G oraz wprowadzi do sprzedaży nowe akcesoria do ładowania.

Źródło: Xiaomi