Cyberpunk 2077 Patch 1.2
fot. Cyberpunk 2077

Łatka 1.2 do Cyberpunk 2077 zrobi porządek z policją. Nadchodzą duże poprawki

CD Projekt RED ciągle walczy o poprawę stanu technicznego swojego tytułu. Kurz po premierze jednego z największych tytułów w 2020 roku wydaje się powoli opadać, a polski producent właśnie przekazał nowe informacje na temat nachodzącej łatki 1.2.

Łatanie Cyberpunk 2077 w toku

Na premierę Cyberpunka 2077 czekali gracze z całego świata. Świadczyły o tym chociażby rekordowe wyniki sprzedaży. Czy gra spełniła pokładane przez fanów nadzieje? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, bowiem niektórzy są zachwyceni warstwą fabularną i przymykają oko na błędy, a inni wylewają na RED-ów mnóstwo negatywnych komentarzy, nie akceptując obcego stanu technicznego produkcji. Naszą opinię i recenzję Cyberpunk 2077 w wydaniu na konsolę Xbox Series S znajdziecie tutaj.

fot. Cyberpunk 2077

Wątpliwościom nie ulega jednak fakt, że stan techniczny gry pozostawia bardzo wiele do życzenia. Praktycznie każdy grający spotkał w czasie rozgrywki niejeden błąd. Najbardziej zawodziła jednak wersja na konsolę ubiegłej już generacji, która w swoim pierwszym wydaniu była praktycznie niegrywalna. Doprowadziło to nawet do bezprecedensowej sytuacji wycofania gry z PlayStation Store.

Pod koniec stycznia 2021 roku gra otrzymała dużą aktualizację 1.1, która poprawiała wiele z raportowanych błędów. To jednak wciąż wierzchołek góry lodowej. Dziś CD Projekt RED podzielił się informacjami na temat kolejnej dużej łatki – wyczekiwanie aktualizacji 1.2.

Patch 1.2 ma znacząco usprawnić rozgrywkę

Deweloperzy informacje na temat nowej aktualizacji przekazali w dość nietypowej formie za sprawą serii filmików „Co nowego w Night City?”. Cztery wydane klipy skupiają się na najważniejszych aspektach, które ma naprawić nadchodzący patch.

Zmiany w działaniu policji – patch 1.2 (YT: Cyberpunk 2077)

Jedną z najważniejszych poprawek ma być usprawnione działanie policji. Wszyscy, którzy grali już w Cyberpunka 2077 wiedzą, że do tej pory funkcjonariusze posiadali niezwykły dar do teleportowania się za plecy naszego bohatera, gdy tylko gracz dopuścił się jakiegoś występku. Teraz działania policji mają przebiegać w bardziej naturalny sposób.

Poprawie ma także ulec prowadzenie samochodów. Twórcy zdecydowali się dodać możliwość ustawienia czułości kierownicy za pomocą specjalnego suwaka w ustawieniach. W kwestii pojazdów deweloperzy obiecują także, że przypadki zawiśnięć, zablokowania czy przenikania pojazdów na mapie powinny zdarzać się znacznie rzadziej. Ponadto, za sprawą zmian w sztucznej inteligencji, pojazdy mają poruszać się po drogach w zdecydowanie bardziej naturalny sposób.

Zmiany w prowadzeniu pojazdów – patch 1.2 (YT: Cyberpunk 2077)

Aktualizacja ma skupiać się również na usprawnieniu poruszania się głównego bohatera. Za sprawą aktualizacji podwójne kliknięcie klawisza odpowiadającego za ruch nie będzie powodować domyślnie szybkiego skoku. Gracze często zwracali uwagę, że zamiast zamierzonego ruchu przypadkiem aktywowali unik, co w rezultacie skutkowało przerwaniem skradania czy spadnięciem z budynku.

Wszystkie pliki wideo przedstawiające opisane zmiany znajdują się we wpisie na oficjalnej stronie gry. Wciąż niestety nie znamy dokładnej daty premiery aktualizacji. Pierwotnie łatka miała zostać wydana w lutym tego roku, jednak termin uległ przesunięciu na drugą połowę marca 2021.