Cyberpunk 2077

Sytuacja bez precedensu: Cyberpunk 2077 znika z PlayStation Store!

O konsolowej wersji Cyberpunk 2077 napisano już wszystko, co złe. Gra, która w obecnym stanie nigdy nie powinna trafić do PlayStation Store, właśnie z niego zniknęła.

Chcesz kupić Cyberpunka 2077 na PlayStation? Zapraszamy po wersję pudełkową

Premiera Cyberpunk 2077, choć wielokrotnie przekładana, i tak okazała się przedwczesna, zwłaszcza dla wersji na poprzednie generacje konsol – PlayStation 4 i Xbox One. Z uwagi na zdecydowanie zbyt dużą ilość błędów, jak na produkt określany mianem finalnego oraz niezadowalającą oprawę graficzną, CD Projekt podjął decyzję o honorowaniu zwrotów konsolowych kopii gry.

Decyzja ta nie spotkała się jednak z aprobatą Sony ani Microsoftu, czemu trudno się dziwić. Możliwość zwrotu oznacza, że i oni stracą swoją działkę, przypadającą im z tytułu dystrybucji w należących do nich sklepach.

W przypadku Sony, CD Projekt poinformował o osiągnięciu kompromisu. Właściciel sklepu będzie honorował zwroty, ale, by gra nie przynosiła mu dalszych strat, zostanie z niego wycofana.

W oficjalnym oświadczeniu, cytowanym przez redakcję Bankier.pl sprawę przedstawiono następująco:

Zarząd CD Projekt SA z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu.

Co w sytuacji, gdy ktoś kupił cyfrową wersję Cyberpunka 2077 i nie chce jej zwracać? Jak wyjaśnia CD Projekt, zakupiona kopia gry w dalszym ciągu pozostanie dostępna i będzie można korzystać z niej bez ograniczeń. Co naturalne, gra otrzyma wszystkie aktualizacje i pozostaje objęta wsparciem technicznym producenta.

Nie zdążyłeś kupić swojej kopii gry w PlayStation Store i mimo błędów, chcesz zagrać w nią na PlayStation 4? W dalszym ciągu możesz nabyć grę w wersji pudełkowej, dostępnej chociażby w sklepach stacjonarnych.

Cyberpunk 2077 (na razie) odcięty od najważniejszego rynku

Wycofanie gry ze sprzedaży w PlayStation Store, to dla CD Projektu cios nie tylko wizerunkowy, ale przede wszystkim, finansowy. Obecnie, PlayStation 4 to zdecydowanie najpopularniejsza i najczęściej wykorzystywana przez graczy platforma i to właśnie ona generuje producentom gier największe zyski.

Reakcja inwestorów na opisywane wydarzenia nie może dziwić. Na początku dzisiejszej sesji GPW, akcje CD Projektu taniały o 19%, osiągając najniższy poziom od marca 2020 roku.